Rocki algkoosseis: Tanel Tein, Todd Abernethy, Marek Doronin, Janar Talts ja Scott Morrison.

Rock alustab mängu võimsalt, minnes kahe ja poole minutiga juhtima 10:0. Vastane võtab aja maha.

Nevežise jaoks on sellest ka kasu, ehkki Rock läheb ette koguni 13:0, on varsti seis 16:9. Kaks minutit enne avaveerandi lõppu on Rocki eduseis 23:11.

Esimese veerandi lõppedes on Rocki edunumbrid 29:14, parimana on Tein visanud kaheksa punkti.

Samas, ega Leedu klubi korvpallurid pole "papist poisid", teisest veerandist neli minutit mängitud ja Rock juhib vaid 33:27.

Õnneks oli tegemist Tartu klubi hetkenõrkusega, siis hakati taas tõsisemalt asja võtma ja venitati vahe 44:29-le. Poolajani 3.25.

Kokkuvõttes tegi Rock 16:0 vahespurdi ja asus ette 53:29. Esimene poolaeg võideti lõpuks 55:34.

Rocki parimana Taltsilt 14 punkti.

Teisel poolajal Rocki hüve hoog jätkub ja vastast löögikaugusele ei lubata. Üle kahe minuti mängitud ja kodumeeskond juhib 62:40. Siis kohe ka 67:42. Sellest seisust peab küll võit tulema!

4.41 kolmandast veerandist mängida ja Rock juhib 71:46. Tartu klubi kahepunktivisete tabavusprotsent on seni megahea - 72,5 protsenti!

Veerandi lõpuni hoitakse suurt edu ja viimast veerandit alustatakse eduseisult 75:52. Taltsilt parimana 21 punkti.

Üsna mõistetav, et Rock võtab nüüd asja natuke lõdvemalt ja vastane vähendab pisut vahet - 79:59, kui mängida 6.54.

Ei saagi aru, kuidad Rock novembris sellele satsile üldse kaotus - nüüd mängitakse nagu kulda ja eduseis on juba 90:61. Mängida pisut üle kahe minuti.

Võib arvata, et Rocki mehed üritasid täis saada sadat punkti ja lõpuks see õnnestuski. Võit tuli numbritega 100:65.

Rocki resultatiivseimad olid Talts 21, Timo Eichfuss 19 ja Morrison 18 punktiga.

Homme mängib Nevežis kell 17.00 Tallinnas BC Kalev/Cramoga.

Eellugu:

Balti liigas pääsu eest kuue tugevama hulka võitlev Rock on Nevežisega tänavu juba korra kohtunud kui oktoobris tunnistati võõrsil vastaste 74:59 paremust.

Toona oli vastaste parim 21 punkti ja 8 lauapalli visanud Rokas Utzas, vahendab basket.ee. Rocki mäng toetus 18 punkti ja 4 lauapalli toonud Vallo Allingu õlgadele.

Homme mängib Nevežis Tallinnas BC Kalev/Cramoga.