Enne tänast BBLis 2.-3. kohta jaganud meeskondade lahing kulges kuni kolmanda veerandini tasavägiselt. Siis ei saa Kalev ligi viis minutit ühtegi punkti ja ASK pääseb otsustava veerandi alguseks 63:53 juhtima.

Neljandal veerandil tuli Kalev mängu tagasi - kaks minutit enne lõppu kaotusnumbrid veel vaid 64:65. Närvilistel lõpuminutitel said aga lätlased ikkagi magusa võidu. Kristjan Kanguri arvele kogunes lõpuks 18 punkti, Nate Fox lisas 15, Kevin Lyde 13 ja Josh Pace 10 silma.

Omavahelised mängud on Kalevil siiski plussis, sest kodus võideti lätlasi nelja punktiga (66:62). Kalev (8-5) on nüüd BBLis neljas - neid edestavad Lietuvos Rytas (12-2), Riia ASK (9-4) ja Žalgiris (7-4).

Kalevil on veel põhiturniiril mängida kodus Valmieraga ja Kaunase Žalgirisega, võõrsil Lietuvos Rytasega ning kodus Nevežise ja Ventspilsiga.

Mängu käik:
Neljas veerandaeg
Veerandaeg algab ASKi 10-punktilises eduseisus 63:53. Lyde tabab alustuseks ühe vabaviske kahest. Kalevlased on siiani korvi saatnud vaid 11 vabaviset 20-st.
ASK ei saa kaks ja pool minutit ühtegi korvi ning Kalevi kaotusseis väheneb 58:63-le. Riia peatreener võtab minutilise mõtlemisaja.
Keerles paneb Kalvele kulbi, kuid viskab järgnevalt mööda.
ASK neli minutit kuival! 16 punkti kogunud Kangur vähendab vahe 60:63-le. Bertans lõpetab koheselt riialaste madalseisu ja viib ASKi 65:60 juhtima. Mängida 5.40.
Mängida 4 minutit. Seis endiselt 65:60. Vucinic võtab mõtlemisaja. Arbet ja Fox tabavad ning vahe veel vaid üks punkti (64:65). 2 minutit mängida.
1.33 enne lõppu tabab Vitols valusa kolmese - 68:64 ASKile.
Arbet viskab mööda, 1.16 mängida.
Mazutis eksib, 49 sekundit lõpuni. Kalev võtab mõtlemisaja.
Kangur tabab - 68:66 ASKile. Pace teeb Vitolsile vea, 23 sekundit mängida. Kalevil uus mõtlemisaeg.
Vitols tabab mõlemad vabavisked - 70:66.
Kalev eksib rünnakul ja Kangur teeb vea. 10 sekundit lõpuni. Kalve tabab mõlemad vabavisked - 72:66. Kahjuks tuleb kaotus.
Pace teeb veel kolmepunktirünnaku (69:72), mis võib osutuda omavahelisi mänge silmas pidades väga oluliseks (Kalev võitis kodus 4 punktiga). Seis ei muutu enam - lõpuks võit ASKile 72:69.

Kolmas veerandaeg
Veerandaeg algab ASKi napis 40:38 eduseisus. Kahe minutiga kumbki meeskond punkte ei saa, siis tabab Valters kolmese - 43:38.
Nelja minuti järel juhib ASK 49:45. Lyde ja Fox on jõudnud 12 punktini.
Veerandaja keskpaigaks on kodumeeskonna edu kasvanud kümnele punktile - 55:45.
Kalevlased on juba neljas minut kuival. Õnneks ei taba ridamisi ka lätlased. Kui mängida jääb kolm minutit, juhib ASK 56:45.
Kalevi neli ja pool minutit kestnud kuiva seeria lõpetab Kanguri kolmene. Koheselt vastab Valters kolmesega - 59:48 lätlastele.
Kolmas veerandaeg lõppes ASKi 63:53 eduseisus.

Teine veerandaeg
Veerandaeg algab ASKi 20:16 eduseisus. 3-minutilise mängu järel on seis 28:22. Valtersi kümnes punkt viib neljanda minuti lõpuks riialased 31:24 juhtima. Kanguri ja Lyde`i korvid vähendavad veerandi keskpaigaks Kalevi kaotusnumbrid 27:31-le. Külalised on siiani lauavõitluses peal 14:11, kuid kolmeseid on tabatud vaid 6-st üks ja vabaviskeid 9-st neli.
Kanguri kolmene (üheksas punkt) vähendab vahe minimaalseks - 30:31.
3 minutit mängida, seis 35:32 ASKile. Kalevi peatreener Nenad Vucinic võtab minutilise mõtlemisaja.
Kalevlaste visked ei taba - kodumeeskond pääseb ette 38:32. Arbeti kolmene vähendab vahe 38:35-le, ASK võtab mõtlemisaja.
Avapoolaeg lõppes ASKi 40:38 eduseisus. Enamus statistilisi näitajaid on üsna võrdses seisus, vaid visketabavus on lätlastel paari protsendi võrra kõrgem. Vabavisked Kalevil näiteks vaid seitse 13-st.
Pooled Kalevi punktidest on toonud head visketabavust näidanud Lyde (10p) ja Kangur (9).

Esimene veerandaeg
John Linehanita mängiv Kalev pääses kahe minutiga 5:4 juhtima, kuid kodumeeskonna vahespurt viib riialased 10:5 ette. Veerandaja keskpaigaks kasvab ASKi edu 13:7-le. Kalevi juhendaja Nenad Vucinic võtab minutilise mõtlemisaja.
Kaks järgnevat minutit hoiavad kalevlased ASKi kuival ja vahe väheneb 11:13-le. Kevin Lyde on visanud kuus punkti. Nüüd on riialaste peatreener sunnitud võtma minutilise mõtlemisaja.
Minut enne veerandi lõppu on Tanel Soku korvi järel lätlased ees veel vaid 17:16.
Esimene veerandaeg lõpeb siiski ASKi 20:16 eduseisus.

Mängu eelvaade:
Nii Kalevil kui ASKil on turniiritabelis kaheksa võitu ja neli kaotust. Mäng on seetõttu väga tähtis, et Balti liiga nelja tugevama hulka Final Four`i pääsevad automaatselt vaid põhiturniiri kaks paremat.

Kalevil on võitu hädasti vaja, sest järgnevad mängud ei ole kergemad — kui 31. jaanuaril võetakse küll kodus vastu keskpärane Valmiera, siis järgnevad kaks mängu on kodus Kaunase Žalgirise ja võõrsil Lietuvos Rytase vastu. Kaks viimast põhiturniiri mängu on Kalevil kodus Nevežise ja Ventspilsiga.

ASK on jaanuaris kaotanud Rytasele suurelt 87:108 ja võitnud Valmierat alles lisaajal 86:77. Kalevil on sel kuul Balti liigas peetud üks mäng, kus alistati TÜ/Rock 73:63.

Koduhallis suutis Kalev ASK-i sel hooajal võita 66:62.

Tagamängija John Linehan täna kahjuks Kalevit aidata ei saa.

Tänane mäng algab kell 19:00. Mängust teeb teleülekande Viasat Sport Baltic. Delfi annab käesoleva artikli all mängu tähtsamatest momentidest ülavaate.

Loe lisaks: Vallo Allingu käis taas operatsioonil