Rock kaotas avaveerandi 16:22, kuid asus tänu võimsale teisele veerandajale poolajaks 42:35 juhtima. Meistermeeskond näitas ka teisel poolajal südikat mängu ja triivis lõpuks kindlalt võidusadamasse. Viimasel veerandil hoiti tugev Läti meeskond vaid 13 punkti peal, visates ise 26 silma.

Loe lisaks, mida arvas Üllar Kerde pärast mängu SIIT!

Mängu käik:
1. veerandaeg:
Kohtumist jälgib TÜ Spordihallis 2700 pealtvaatajat. Esimese kahe minuti järel oli seis 4:4. Georgi Tsintsadze tabav kolmene viib kolmanda minuti lõpuks tartlased 7:5 juhtima. Janar Taltsi korvi järel juhib Rock 9:5. Avaveerandi keskpaigaks jõuavad külalised viigini 9:9.
3.30 mängida ja Rock juhtis 13:11. Järgnes lätlaste 7:0 vahespurt ja seis 13:18. Minut enne lõppu oli seis 16:22. Sellise seisuga ka avaveerand lõppes. Lätlased tabasid esimesel kümnel minutil kõik 9 kahepunktiviset.

2. veerandaeg:
Teisel veerandil tegid lätlased alustuseks kiirelt kaks viga. Asko Paade kolm järjestikust korvi vähendasid vahe 22:23-le.
Kui kolm minutit saab mängitud, tabab Tsintsadze kaks vabaviset ja seis on viigis 27:27. Tanel Teini kolmese järel pääseb kodumeeskond üle pika aja juhtima - 30:27. Järgmisel rünnakul tabab kolmese ka tartlaste tsenter Tanoka Beard ja seis +6 Rockile (33:27).
Teise veerandaja keskpaigaks oli seis 37:30. Teist kümmet minutit juhib kodumeeskond hetkel 21:8.
3 minutit enne lõppu on lätlased vähendanud vahe 34:37-le, Rocki mängijad viskavad ridamisi mööda. Tartlaste kaheminutilise korvipõua lõpetab Beard - 39:34. Lõpuks avapoolaeg Rockile 42:35. Siiani on kodumeeskonna resultatiivseim olnud Asko Paade 11 punktiga.

3. veerandaeg:
Teise poolaja esimese kahe minutiga kasvab Rocki edu kümnele punktile 47:37. Lätlaste jaoks toob kolmese 218 cm pikkune horvaat Bruno Sundov. Teini kolmese järel vahe taas kümme punkti (50:40).
4 minutit mängitud ja seis 53:46, Rock on tabanud siiani 7 kolmest 19-st.
4 minutit enne lõppu teeb Talts neljanda vea, Rocki edu on kahanenud 53:50-le. Mõlemad meeskonnad teevad järgnevalt ridamisi praaki. Rocki ja ASKi vabavisete tabavus on siiani vaid 50% (Rock 8/16, ASK 9/18).
2 minutit enne lõppu seis 55:52. Brewer toob oma 15-nda punkti ja lätlaste kaotusnumbrid vähenevad 54:56-le.
Kolmanda veerandi lõpuks juhib Rock 58:56. Tartlaste parim on siiani olnud Tanoka Beard, kelle arvel on 14 punkti ja 10 lauapalli.

4. veerandaeg:
Otsustav veerand algas Tanel Teini kolmesega - 61:56. Beard tabab kahepunktiviske ja Rock pääseb seitsme punktiga juhtima (63:56). Lätlaste vasturünnak lõpeb valesööduga ja Paade korvi järel on edu juba 65:56, mängida 8 minutit.
7 minutit mängida ja Paade kolmese järel on edu juba 12-punktiline 68:56. Rock on teinud 10:0 vahespurdi.
Lätlased ei ole nelja minutiga visanud ühtegi punkti. ASKi korvipõua lõpetab ülipikk Sundov, kes toob oma 15-nda punkti. Veerandaja keskel saab viienda vea Janar Talts - seis 58:68. Beardil ja Paadel on 4 viga.
Breweri kolmese järel vahe veel 68:62. Asko Paade surub pealt ja toob oma 18-nda punkti. Tanel Tein tabab kaks vabaviset ja vahe taas 10 punkti 72:62 - neli minutit mängida.
3 minutit mängida ja Rock juhib 72:65. Lätlaste liider Valters saab viienda vea, Tsintsadze tabab vabavisked 74:65 (2.30 mängida).
2 minutit enne lõppu tabab Gert Kullamäe ülitähtsa kolmese ja Rock juhib juba 77:65.
1.30 mängida ja Rocki edu 79:67. Tsintsadze toob oma 16-nda punkti ja kasvatab edu 81:67-le. Minut enne lõppu surub Beard pealt ja vahe kasvab juba 17-le punktile (84:67). Mäng tehtud. Lõpuks numbrid 84:69.

Tartu resultatiivseim oli täna Paade 19 punktiga, Beard lisas 18, Tsintsadze 16 ja Tein 15 silma.

Mängu eelvaade:
“Täna tuleb Riia ASKiga väga võitluslik mäng. Oleme kodus tugevate meeskondade vastu hästi mänginud, seetõttu loodame võitu,” kommenteeris TÜ/Rocki treener Paavo Russak tänaõhtust kohtumist Balti liiga liidermeeskonna vastu.

Russaku kinnitusel on ASK võrreldes teisipäevase vastase Riia Baronsiga märksa organiseeritum meeskond. “Nende mäng on oluliselt mõtestatum ja organiseeritum. Baronsil andis mõne mehe vigastus ikka tunda ja see mõjutas nende mängu.”

“ASKil on täna kõik mehed rivis ja terved. Nad tulevad kindlasti võidupunktide järele,” lisas Russak Delfile. Abitreeneri sõnul on ka Rockil kõik mehed terved ja mänguks valmis.

Küsimusele, kas ASK võib sel hooajal ka Balti liiga võita, vastas Russak: “Üheks favoriidiks on nad kindlasti, kuid Leedu suurklubid ei anna midagi kergelt.”

Läti suurklubi jätkab hetkel BBL-is täiseduga, Eurocup’il on jõutud teise ringi. Tartu Ülikool/Rock on varasemalt ASK-ga kodusaalis hästi mänginud — tunamullu võideti punktiga, aasta tagasi kaotati sama napi vahega.

Võrreldes eelmise hooajaga on ASKi meeskonnaga liitunud Läti koondise vanameister Ulvis Helmanis, korvi alla on palgatud 218 cm pikkune horvaat Bruno Sundov. Samas on lahkunud mängujuht Curtis Millage ja teine võõrleegionär Aaron Bramlett.