Yakubu realiseeritud penalti viis Nigeeria avapoolajal juhtima, kuid esimese mängupoole lõpuminutitel Michael Essien viigistas.

Tunniajase mängu järel jäi kodumeeskond vähemusse, kui nende kapten John Mensah nägi punast kaarti.

Nigeeria ei suutnud aga arvulist ülekaalu enda kasuks pöörata, lastes endale seitse minutit enne lõppu hoopis värava lüüa. Ghana kangelaseks tõusis Junior Agogo, kes suunas väravasse Sulley Muntari antud tsenderduse.

2006. aasta finalist, Cote d’Ivoire, alistas teises eilses veerandfinaalis kindlalt 5:0 Guinea. Väravad lõid Salomon Kalou (2), Kader Keita, Didier Drogba ja Bakary Kone.

Ghana poolfinaalvastane selgub 1/4-finaalist Tuneesia-Kamerun, Cote d’Ivoire vastane paarist Egiptus-Angola.