Finaalivastaseks oli eelnevalt Prantsusmaa 2:1 alistanud Hispaania paar Viktor Bouza ja Jesus Castizo Diaz.

Finaalmängu esimeses geimis purustasid eestlased oma vastase kogunisti 21:13. Teises geimis tuli punkt-punkti mängus tunnistada hispaanlaste paremust 20:22. Kolmandas geimis tasavägine heitlus jätkus, 10-12 kaotusseisust suudeti välja tulla ja saavutada 15:13 geimivõit ning kuldmedalid. Euroopa meisterpaari treenib Rakverest pärit kuid juba mõni aasta Tartus noortetreenerina tegutsev Rainer Vassiljev.

Pronksmedalid võitsid prantslased, kes alistasid Poola.

Teel finaali alistati täna, laupäeva, 21.juuli hommikul esimeses poolfinaalis Poola paar Marcin Golonka — Marek Leznicki tulemusega 2:0 (22:20; 21:15). Eile õhtul toimunud pingelises mängus poolfinaali pääsemise eest võideti Venemaa paar Konstantin Pozdnyakov — Semen Sadriev tulemusega 2:1 (32:34, 21:13, 15:13).

Kollo — Venno võitsid EM-turniiril algul viis järjestikust mängu ning jõudsid kuue parema hulka. Alagrupis saavutatud kolme võidu järel alistasid eestlased kohamängude esimeses ringis tulemusega 2:1 (-18, 15, 8) Sloveenia duo Bernard Bezek ja Klemen Hribar. Teises ringis oli Eesti poiste vastasteks Valgevene paar Aliaksandr Dziadkou — Yauhen Vishneuski, kes mängiti 39-minutilises kohtumises üle tulemusega 2:0 (15, 21). Otsepääsu eest poolfinaali oldi eile vastamisi mullusel EM-il 5.koha hõivanud prantslaste Olivier Ragondet ja Julien Lyneeliga, kellele kohtumine kaotati 0:2 (15:21; 18:21) ning langeti miinusringi venelaste vastu.

17-aastased Oliver Venno (pikkus 208) ja Kristo Kollo (188) on põhikoosseisu mängijad ka saalivõrkpalli poistekoondises, kes end tänavu aprillikuus Austrias toimunud EM-finaalturniirile murdis. EM-il kaotati kolm tasavägist mängu tulemusega 2:3 (Itaalia, Austria, Läti vastu) ning üks mäng kuivalt 0:3 Hollandile — kokkuvõttes 12.koht.

Euroopa meistrid saabuvad Tallinna Lennujaama homme, pühapäeval, 22.juulil kell 13.30 Viin-Tallinn lennukiga.