24-aastane ameeriklane näitas juba eeljooksus head minekut, kui jooksis välja hooaja tippmargi 9,85. Finaaljooksus oli Gatlin veel 0,09 sekundit kiirem ja võttis seni jamaikalase Asafa Powelli nimel olnud sprindi maailmarekordi enda kätte. Powell jooksis aasta tagasi 9,77.

Dohas toimunud rekordjooksus jäi ka taganttuul lubatud normidesse ehk oli 2,0 m/s. Gatlini järel said teise ja kolmanda koha vastavalt nigeerlane Olusoji Fasuba 9,84-ga ja ameeriklane Shawn Crawford 10,08-ga.

“Ma olen parim, sest ma olen olümpiavõitja, maailmameister ja nüüd ka maailmarekordiomanik,” teatas õnnelik Gatlin peale rekordjooksu.

Samas toimunud kettaheitevõistlusel sai Aleksander Tammert 63.98-ga kolmanda koha, võitis Virgilijus Alekna Leedust 69.47-ga.