Euroopa Liidu struktuurivahenditest kaasrahastatud vooru eelarvemaht oli ligi pool miljonit eurot, millest 300 000 eurot läheb kultuurisündmuste ja 190 000 eurot spordisündmuste toetamiseks. Seekordne voor oli regionaalse mõõtmega: seitsmest tugevast sündmusest viis toimub väljaspool Tallinna.

Kultuurisündmustest said toetuse Augustibluus 2025, I Land Sound 2025, Tallinn Music Week 2025 ja Pärnu Muusikafestival 2025. Spordisündmustest rahastatakse Otepääl toimuvat VIESSMAN FIS kahevõistluse maailmakarika etappi, Tallinnas korraldatavat motovõistluse FIM X-Triali MM-sarja finaaletappi ning Tartu Rattamaratoni raames peetavat UCI Gravel World Series sarja etappi.

Kokku toovad toetust saanud sündmused Eestisse mõjuhinnangu kohaselt 6500 väliskülastajat, kes veedavad Eesti majutusettevõtetes 21 000 ööd. Arvestades väliskülastajate keskmist kulutust ööpäeva kohta, on toetatud sündmuste tekitatav hinnanguline majanduslik mõju üle kolme miljoni euro.

EISi turismijuht Anneli Lepp märkis pressiteate vahendusel, et Eestis toimuvad rahvusvahelised spordi- ja kultuurisündmused mõjutavad riigi mainet. „Rahvusvahelise publiku- ja osavõtuhuviga ürituste positiivne mõju ei kajastu üksnes meie hotellistatistikas, vaid ulatub tänu turundusele ja meediakajastustele Eestist kaugemale ning on kindlasti pikaajalisem kui sündmuse toimumisaeg. Kvaliteetsed rahvusvahelise tähelepanuga spordivõistlused ja kultuuriüritused toovad positiivset nähtavust rahvusvahelises meedias ja kasvatavad huvi Eestisse reisimise vastu,“ kommenteeris Lepp.

Kõige varasem sündmustest, kahevõistluse maailmakarika etapp toob veebruaris Otepääle maailma eliiti kuuluvad kahevõistlejad, kelle seas läheb võistlustulle ka Eesti üks parimaid talisportlasi Kristjan Ilves. VIESSMAN FIS Otepää kahevõistluse maailmakarika etapi korralduskomitee liige Rauno Loit ütles, et tänu maailmakarika etapile saabub piirkonda hulgaliselt kohalikke teenuseid kasutavaid külalisi.

„Kuna Otepää on suhteliselt väike koht ja kõik huvilised kohapeale siiski ei mahu, on toetus äärmiselt oluline, et toota selle abil Eesti etapist kvaliteetset telepilti, mis jõuab Euroopas ja maailmas ligikaudu 25–30 miljoni inimeseni. Lisaks aitab see tutvustada Lõuna-Eesti imelist loodust, suusaradu ja muidki piirkonna võlusid laiemale publikule ning kutsuda väliskülastajaid Otepääle talverõõme nautima ka pärast võistlusi,“ selgitas Loit.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena