Viiendat hooaega USAs elava Pullese jaoks oli Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva toimunud vabatehnika sprindivõistluse kuld esimene, mille ta kõnealuses sarjas teeninud, teatas Eesti suusaliit.

Võidujärgses intervjuus selgitas Pulles võistluste ülekandes intervjueerija rolli täitnud olümpiavõitja Kikkan Randallile, et enne starti paika pandud strateegia tema jaoks finaalis täielikult ei realiseerunud – algusest peale tal sõitu dikteerida ei õnnestunud. Pulles pääses võistlejaterivi etteotsa alles vahetult enne finišijoont. Võit tuli jalasirutusega.

„Suusad toimisid hästi. Kuna oleme nüüdseks juba viis aastat samal sprindiringil võistelnud, siis teadsin, et taktikaliselt tuleb viimasel laskumisel hoida teist positsiooni. Lõpukiirendus toimis, selle pealt võit ka tuli. Üldine vorm on ka tõusuteel,“ rääkis Pulles.

Uisusprint oli Pullese jaoks kuue päeva jooksul juba neljas võistlus. Nimelt peeti samas võistluspaigas lisaks Põhja-Ameerika kontinetaalkarikasarja etapile maha ka USA meistrivõistlused. Pullese võistlusnädala peaeesmärkideks olid sprindidistantsid.

„Eesmärk oli mõlemad sprindid võita. Klassikas jäi see paraku vormistamata ja tuli teise kohaga leppida.“ Eraldistardist uisudistantsil sai Pulles üheksanda koha ja ühistardist klassikasõidu ta katkestas.

Lisaks Pullesele oli Eesti koondislastest võistlustel stardis Christopher Kalev. „20 km klassika ühistart oli põhieesmärk. Minek oli päris hea, aga väikesed võistluse sisesed viperused kõrgete kohtade eest võidelda ei luband. Kuna suusad ei pidanud, siis pidin tõusudel laialt kääri jooksma ja 100+ mehega ühisstardis ikka juhtub asju. Esimene ring joosti üle suusa ja kuidagi läks nii kehvasti, et suusk läks lõhki ja muutus kergelt lohisevaks. Õnneks kannatas siiski lõpuni sõita. Enesetunne oli tegelikult oluliselt parem kui kahe nädala eest, viimati võistledes,“ ütles ta.

Christopher Kalev.

Kalevi resultaadiks ühisstardist klassikasõidus jäi 12. koht. Päev varem toimunud klassikasprindis saavutas ta 18. ning möödunud nädala eraldistardist uisusõidus 22.

Peale koondislaste oli Anchorages stardis ka Põhja-Michigani ülikoolis tudeeriv Hendrik Peterson. Tema võistlusnädala parimaks tulemuseks jäi 68. koht uisusprindis. Lühikesel klassikadistantsil oli ta 92. ning eraldistardist vabatehnikavõistlusel 183 mehe konkurentsis 109.

Ülikoolitee lõppes

Pullese ja Kalevi jaoks on viies hooaeg USAs tulnud veidi teisiti. Ülikoolitee Alaskas on värskelt läbi. Lõppenud aasta suvest kuuluvad mõlemad Minneapolises baseeruva Team Birkie profiklubi suusatajate nimistusse. Nimekamatest klubikaaslastest on Pulles treeningutel aeg-ajalt rammu katsunud sel hooajal kahel korral ka MK-sarjas uisusprindis 30 parema sekka jõudnud USA koondislase Alayna Sonnesyniga. Profiklubi meestest esindavad MK-sarjas USA koondist Zak Ketterson ja Kevin Bolger.

Juba algaval nädalavahetusel plaanivad nii Pulles kui Kalev startida Eesti meistrivõistlustel. Esialgu ootab aga ees ööpäev kestev lendude jada, misjärel tuleb paari päeva-kahega ümber harjuda üheteist tunnise ajavahega.

„Uute treeneritega on koostöö kenasti laabunud. Väga suuri muutusi ettevalmistuses ei teinudki, aga toetav tugisüsteem oli olemas ja kõik mis vaja sai tehtud. Hooaja algus polnud just suurem asi, aga detsembris pärast magistrikraadi lõpetamist, on asi paremaks läinud. Pole enam kooli stressi ja olen saanud rahulikult spordile pühenduda. Ees ootavad Eesti meistrivõistlused, sealt edasi loodetavasti MK-sari ja MM,“ rääkis Pulles.

„Üldine ettevalmistus hooajale on olnud küllalt sarnane viimastele aastatele, aga sai ka üle paari aasta sügisel mäestikus käidud, mis kindlasti annab juurde. Treeningplaani olen enamjaolt omale ise koostanud, aga uus tiim on olnud abiks nii palju kui võimalik testimiste, laktaadi kontrollimise ja muu sellisega. Nüüd kiirelt üle ookeani ja siis juba starti „eestikatel“, kus pühapäeval on vaja klassikas sõitu teha,“ ütles Kalev.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena