„Raju saab järgmisel aastal täisealiseks, kui sügisel toimub järjekorras 18. sündmus, ning sellega seoses oleme eesmärgiks seadnud suureks kasvamise. Tervikuna soovime laieneda rahvusvahelisele turule. See tähendab, et kaasame aina enam välissportlasi ja ka ülekandepilt peab jõudma lisaks lähiriikidele kaugemale Euroopasse,“ sõnas Evecon OÜ tegevjuht Karl Kull pressiteate vahendusel.

„Oleme mitmeid suuri ja esmapilgul võimatuna tunduvaid projekte energeetika valdkonnas edukalt purki ajanud ning usun, et suudame näidata maailmale Raju tõelist suurust,“ lisas ta.

Võistluse peakorraldaja ja vastloodud ettevõtte Evecon Raju OÜ tegevjuhi Ott Tõnissaare sõnul on tehing Eesti võitlusspordimaastikul unikaalne. „Pika ajalooga liiga bränd on juba omajagu tuntust kogunud ning tehing on viimase 15 aasta töö tulemus – teist sellist Eesti võitlusspordi ajaloost teada ei ole,“ märkis ta.

„Nii kaasatud rahalised vahendid kui ka Eveconi meeskonna know-how ettevõtluse ja juhtimise osas viivad Raju täiesti uuele tasemele. Rajul osalevad võistlejad hindavad kõrgelt väga head korraldust ja võimalusi, mida liiga neile pakub. Kolm Raju võitlejat on jätkanud karjääri maailma esiliigas UFCs, neist üks vahetult pärast Eestis peetud matši,“ lausus Tõnissaar.

Korraldajad on paika pannud 2025. ja 2026. aasta tegevusplaani koos nelja järgneva sündmusega, millest kaks järgmist toimuvad 22. veebruaril Tartus ja 20. septembril Tallinnas Tondiraba Jäähallis.

Liiga ajaloo esimene sündmus toimus 2009. aasta veebruaris Tartu Ülikooli spordihoones. Kokku on 16 võistluse jooksul peetud 261 matši – nendest 65 profimatši ja 195 amatöörmatši. Liiga nimekaimad välisvõitlejad on olnud poolakas Bartosz Fabinski, kes jätkas UFCs vahetult pärast matši Alik Tseikoga, ning Prantsusmaa esindaja Zarah Fairn ja Rootsi võitleja Pannie Kianzad, kelle karjäärid jätkusid hiljem UFC-s.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena