Partizan on klubina teinud plahvatusliku kasvu, sest 2017. aastal oli nende eelarve veel alla 3 miljoni euro ning tänasel päeval juba üle 24 miljoni. Sealjuures oli meeskonna seis eelmise kümnendi lõpus väga keeruline, sest võlad ületasid tulusid enam kui viiekordselt ning selle kõige juures kannatasid ka mängijad.

Kõige muu kõrval võlgnes Partizan endistele mängijatele ja treeneritele 3,1 miljonit eurot. „Mõned korvpallurid olid nõus võlgade tasumiseks järelmaksuga. Kokku maksime iga kuu palka enam kui 70 mängijale, lisades juure treeneid ja muud personali, siis oli see number üle 90. Ainsana nõustusid lepingus olnud summast täielikult loobuma Aleksandar Pavlovic ja Predrag Drobnjak. Tahan neid veelkord tänada,“ rääkis Mijailovic.

Kuid tänasel päeval on meeskond suutnud oma kõik võlad ära klattida. Septembris prognoosisid nad oma tänavuseks eelarveks 23 miljonit eurot, aga reaalsuses tuleb summa 24,5 miljonit. Sellest 51% tuleb omatuludest, 27% sponsoritelt ning 22% avalikust sektorist.

Riik panustab klubisse enam kui 5 miljoni euroga. „Riigiabi on praegu neli korda suurem kui 2019. aastal,“ märkis Mijailovic. „Kuid varem moodustas avaliku sektori tugi 50% meie eelarvest, aga täna veidi üle 20%.“

Võlgade kustutamisel on ka kindel eesmärk – Partizan tahab saada Euroliigalt kolmeaastase litsentsi, millega oleks nende koht vana maailma kõige tugevamas sarjas mõneks ajaks kindel. „Tahame Euroliiga tõestada, et oleme turvaline partner. Alustasime seda hooaega finantsstabiilsusega ja oleme väga ambitsioonikad,“ lisas ta.

2022. aastal Euroliigaga taasliitunud Partizan jõudis toona välja veerandfinaali. Mullu lõpetas Belgradi meeskond põhihooaja 11. kohal, tänavu ollakse 12. tabelireal.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena