Favoriidikoormat sel korral ei kanna

Eelmine, kevadel Kopenhaagenis toimunud Major turniir lõppes Kooli kodumeeskonna FaZe Clani jaoks valusa kaotusega finaalis, kui jäädi 1:2 alla Natus Vincerele. Toona mindi suurvõistlusele vastu seisul, kus mitmeid kuid igal võistlusel finaali jõudnud FaZe juhtis maailma edetabelit ja läks Taani kindla favoriidina. Uue koosseisuga vaevelnud NaVi paiknes samal ajal kuuendal positsioonil ning mitmed eksperdid kahtlesid, kas tiim üldse veerandfinaalidesse jõudmiseks võimeline on. Tänaseks päevaks on meeskonnad omavahel kohad vahetanud.

Kuigi FaZe suutis võtta võidu Majoril järgnenud IEM Chengdu turniiril, on võistkonna tulemused pärast seda täielikult kokku varisenud. Ette on näidata vaid üks poolfinaalikoht septembri lõpus toimunud BLAST Premier Fall Finals võistluselt ning hätta on jäädud kõigi maailma esiviisiku võistkondade alistamisega. Seetõttu ei pea neid sel korral Hiinas favoriitideks ei eksperdid kui tegelikult ka mängijad ise. Samas jäävad meeskonna kaotused tihtilugu pisiasjade taha ning kui Majori kvalifikatsioonivooru järel peetud laagris on meeskond leidnud viisi, et asjad paremini toimima saada, siis võib 2022. aasta Antwerpi Majori võitnud meeskond kõiki üllatada.

Küll aga võib favoriidiseisusesse panna iga meeskonna, kes FaZe’ist maailma edetabelis eespool asuvad. Natus Vincere, G2, Vitality, Spirit ja MOUZ on kõik sel aastal näidanud, et suudavad suurvõistluseid võita ning on ühe erandiga omavahel jaganud kõik tippvõistluste finaalikohad omavahel ära jaganud. Kõige stabiilsemalt on maailma paremikust mänginud maailma esinumber Natus Vincere. Alates juunikuust jõudsid Majori tiitlikaitsjad kuute järjestikusesse finaali, kust võeti kolm võitu, kuid novembri alguses hakati näitama väsinemismärke, kui BLAST Premier World Finals turniirilt langeti välja avaringis. Heas hooga tuleb Shanghaisse ka G2, kes on pärast suviseid mängijavahetusi võitnud sügisel mõlemad BLASTI turniirid. Vitality, MOUZ ja Spirit on kõik aasta jooksul võitnud tippkonkurentsis ühe tiitli ja enamasti kasvõi poolfinaalides on samuti igatepidi turniiri võiduks võimelised ning ei valmistaks võiduga suurt üllatust.

Poolt miljonit jahivad 16 meeskonda

Kuue eelmainitud meeskonna kõrval on võistlustules veel 10 võistkonda. Kokku on Hiinas Majori tiitlit püüdmas 10 Euroopa, 3 Brasiilia, 2 Põhja-Ameerika ja üks kohaliku Aasia regiooni koosseis. Võistkonnad alustavad finaalturniiri sarnaselt võistluse varasematele faasidele neljapäevast pühapäevani peetavas Šveitsi süsteemis tabelis, kus peab maksimaalselt viie mängu jooksul koguma kolm võitu, mis garanteerivad koha sõelmängudes, kuhu pääsevad kaheksa parimat. Seejärel mängitakse alates 12. detsembrist veerand- ja poolfinaalid ning turniiri lõpetab pühapäeval 16. detsembril, Eesti aja järgi kell 11 hommikul algav finaal.

Lõpuks venib kogu Hiinas toimuv Majori tsükkel koos novembris toimunud kvalifikatsioonimängudega enam kui ühe kuu pikkuseks. Pikaaegne vaev on aga seda väärt, kuna Majoril pannakse lauale Counter-Strike’i maailma suurim auhinnaraha. Auhinnafondiks on 1,25 miljonit dollarit, millest 500 000 läheb võitjale ning isegi 16. koha teeninud meeskond teenib 20 000 USA rahaühikut.

Euroopa fännidele ebameeldiv vaatamine

Hiinas toimuva turniiri ajakava on mängu edukaima regiooni fännide jaoks paras peavalu. Finaalvõistluse esimesel nädalal algavad mängud Eesti aja järgi iga päev kell 5 hommikul ning kestavad pärastlõunani. Finaalmängudeks on olukord mõneti lihtsam, kui veerand- ja poolfinaalid saavad alguse kell 8 ning finaal kell 11.

Robin Kool on esmakordselt võistlustules neljapäeva hommikul kell 7, kui FaZe kohtub Wildcardiga. Võistluste otseülekanded on nähtavad YouTube ja Twitchi vahendusel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena