Juba laupäevane suure mäe kvalifikatsioon tekitas segadust, kui näiteks norralane Halvor Granerud tegi rasketes oludes vaid 70-meetrise hüppe. Ta ütles NRK-le, et tahtis vaid turvaliselt alla saada.

„Olin õnnelik, kui jalule maandusin,“ tunnistas Granerud.

Tema koondisekaaslane Robert Johansson, kes hüppas 94 meetrit, ütles: „See oli hull, et mul kästi hüpata. Korraldajad mängivad sedasi käitudes sportlaste tervisega. Hüppamine on tore, välja arvatud juhul, kui süda hüppab kurku.“

Suure mäe kvalifikatsiooni parima ja halvima hüppe vahe oli koguni 76 meetrit. Parim oli sloveen Timi Zajc, kes sai korraliku tuule ja hüppas 146 meetrit.

Võistluste direktor Sandro Pertile andis norralaste kriitikale ootamatu vastuse. „See on välisport. Kui sportlased ei suuda leppida tingimuste vaheldumisega, võivad nad spordiala vahetada ja alustada näiteks lauatennisega,“ käratas Pertile.

„Olin täna oma meeskonna üle uhke. See oli viimaste aastate üks keerulisemaid võistlusi korraldada, kuid see, mida me tegime, oli lõppkokkuvõttes professionaalne,“ kiitis võistluste direktor oma meeskonda.

Pühapäeval peetud Ruka suure mäe põhivõistlusel tegi Artti Aigro Eesti suusahüpete ajalugu, kui teenis koguni viienda koha. Ta hüppas avavoorus 136 meetrit, mis andis 128,1 punkti. Kuna teine voor jäeti lõpuks keeruliste ilmaolude tõttu pooleli, siis läksid arvesse ainult esimese vooru tulemused.

Eestlast edestasid vaid Andreas Wellinger (146,5 m; 143,4 p), Stefan Kraft (145,0 m; 138,0 p), Karl Geiger (136,5 m; 134,3 p) ja Daniel Tschofenig (140,0 m; 129,9 p).

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena