Paarissegateates püsis Eesti duo Regina Ermits – Rene Zahkna alates esimesest tiirust kuni finišini esikaheksas. „Top8 oli miinimum ja võib-olla nüüd tagantjärgi isu kasvab, mistõttu kuue sekka tulek oleks olnud hea. Kuid meeste viimases vahetuses käis selline andmine, et kerge polnud,“ selgitas Ermits ETV otseülekandes.

Ermits andis Zahknale vahetuse üle kuuendana nii enda esimese kui ka teise vahetuse järel, sealjuures tegi ta tiirudes esimesed eksimused just oma viimases püstilaksmises. „Oli tahtmine hästi lasta, aga tegin saatusliku vea – matt oli libe ja mõtlesin, et pole hullu, aga võinuks selle sekundi võtta ja asendit parandada. Ma libisesin ja pinge tekkis jalga, mistõttu võinuks võtta parem stabiilse hea asendi,“ lisas 28-aastane Ermits. „Sõitu on raske võrrelda, sest ring oli kiire. Kuid jõudu oli, suusk toimis ja ootan põnevusega järgmisi päevi.“

Viimases tiirus keeras mängu enda kasuks Rootsi (Ella Halvarsson, Sebastian Samuelsson), kellest 10,2 sekundit hiljem tulid üle finišijoone teisena Prantsusmaa (Julia Simon, Quentin Fillon Maillet) ja kolmandana Saksamaa (Vanessa Voigt, Justus Strelow). Kaheksas tiirus kokku seitse varu kasutanud Eesti oli lõpuks kaheksas, kaotust võitjale kogunes 1.12,3.

Zahkna sõnul oli tulemus pigem üle keskmise hästi. „Stardinumber 14 ütleb meie eelmise aasta taseme ära,“ rääkis duo meespool. „Hea meel on stabiilse võistluse üle. Endal ei tulnud ühtegi nullitiiru, aga lasin kiirelt ja võtsin varudega maha. Ajaliselt sama nagu oleks olnud kontrollitud null. Jõudsime mängu, kus oli teoorias võimalus kuue sekka tulla. Ja hea meel on selle üle, et me ei kukkunud kohe alguses ära.“

30-aastasele eestlase sobis ka laupäevane suusaring. „Individuaalis näete tegelikku seisu, sest mulle tõusud ei istu, aga täna oli kõva rada. Esimesel ringil oli vurtsu sõita, aga viimane ring kukku ära, kuid heas vormis saanuks seda vintskemalt sõita,“ märkis Zahkna.

Eesti sai segateates ringiga

Segateatesõidu jättis arvatav esinumber Tuuli Tomingas vahele, mistõttu nelikusse kuulusid Susan Külm, Hanna-Brita Kaasik, Kristo Siimer ja Robert Heldna. Esimeses vahetuses Külm võttis lamadestiirus kõik märgid maha esimesel katsel ning püstitiirus vajas ta üht varu. Eestlanna andis paksus lumesajus vahetuse üle seitsmendana, kaotust Norra avavahetuse sõitjale Karoline Offigstad Knottenile oli 29,2 sekundit.

Sealjuures Külm viimase suusaringiga tõusis kolm kohta. „Sõideti päris palju aeglasemalt, kui ma tunde poolest oleksin üksi sõitnud. Tiirude osas pean kodus rahulikult mõtlema, mida näppudega teen. Külm ilm tähendab pakse kindaid, aga nendega pole võimalik kiirelt lasta,“ ütles 28-aastane sportlane.

Susan Külm.

Ka Hanna-Brita Kaasiku lamadeslaskmise järel oli Eesti veel kaheksas, aga püstitiirus jäi ka kolme varu kasutamise järel üles kolm märki, mis tähendas kolme trahviringi. Esimesena andis vahetuse üle Rootsi, Eesti kaotas teise vahetuse järel parematele 4.20 ja sellega hoiti 16. kohta.

„Esimene tiir oli väga ilus ja kõik oli hästi, aga teise eel läks sihiku kaitse lahti. Sihik oli lund täis, pidin seda puhtaks puhuma ja see asjas rütmi sassi. Läks nagu läks…“ kahetses Eesti teise vahetuse sõitja Kaasik.

Siimer oli veel püstitiirus, kui juhtiv rootslane sõitis temast mööda, mistõttu Heldna laupäeval sõita ei saanudki ning ringiga sisse saanud eestlastele läks kirja 17. koht. „Olud olid aeglased ja lasta oskan ma okeilt. Lamades suutsin tuuleoludele reageerida ja püstitiirus võtsin mõned varud, aga midagi rohkemat polnud teha,“ nentis Siimer.

Norra võttis vägeva lõpuspurdiga esikoha

Kuigi Norra andis oma tippmeestele eesotsas vendade Bødega vaba päeva, siis nad said ikkagi võidu. Viimase tiiru järel olid norralased kolmandad ja vahe liidriga oli ligi 15 sekundit, ent Vebjørn Sørum möödus esmalt rootslasest Martin Ponsiluomast ning seejärel finišisirgel ka prantslasest Émilien Jacquelinist.

Norra võttis esikoha (Karoline Offigstad Knotten, Ingrid Landmark Tandrevold, Johannes Dale-Skjevdal, Vebjørn Sørum), Prantsusmaa (Lou Jeanmonnot, Justine Braisaz-Bouchet, Quentin Fillon Maillet, Émilien Jacquelin) kaotas neile 0,8 ning Rootsi (Anna Magnusson, Elvira Öberg, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma) 21,5 sekundiga. Need kolm koondist olid ka täiesti omast klassist, sest neljandana koha saanud sakslased kaotasid võitjale juba enam kui kahe ja poole minutiga.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena