Ustjugovi osas alustas uurimist Rahvusvaheline Laskesuusaliit (IBU) laskesuusataja bioloogilise passi põhal, kust leiti lebakõlad tervise näitajate kohta ajavahemikus 2010-2014. 2020. aasta veebruaris määras IBU talle kaheaastase võistluskeelu ja tühistas tema 2013/2014 hooaja tulemused. Nii jäi ta toona ilma 2014. aasta Sotši olümpial võidetud teatesõidu kullast.

Venelase osas uurimine jätkus ning hiljem tühistati kõik tema tulemused alates 2010. aasta 24. jaanuarist kuni 2014. aastani, mil ta sportlaskarjääri lõpetas. Ustjugov kaebas toona otsuse edasi. Tema esindajad ehitasid kaitse üles sellele, et 35-aastase venelase organismis ongi ebatavaliselt kõrge hemoglobiini tase ning selle on põhjustanud geenimutatsioon. Nimelt väitsid advokaadid, et neil on tõendeid, mis näitavad, et Ustjugovi mõlema vanema kehas on ebatavaliselt kõrge hemoglobiini tase ning on see edasi kandunud ka laskesuusatajasse.

Sel teisipäeval teatas rahvusvaheline laskesuusaliit, et CAS-i otsus jäi jõusse. Seega jääb Ustjugov ilma ka 2010. aasta Vancouveri olümpialt võidetud ühisstardis sõidu kullast ja teatemeeskonnaga koos võidetud pronksist. Kõnealuse perioodi jooksul võitis ta kaks MM-hõbedat 2011. aastal Hantõ-Mansiiski maailmameistrivõistlustelt, kuid ka need tulemused tühistatakse.

Ustjugovi disklahv tähendab ühtlasi, et tagantjärele peaks 2010. aasta Vancouveri olümpial mass-stardis sõidus kulla saama prantslane Martin Fourcade. Hõbedale tõuseb slovakk Pavol Hurajt ja pronksile austerlane Christoph Sumann. Sama olümpia meeste teatesõidus lõpetas esialgu Venemaa järel neljandana Rootsi.

IBU teatel on Ustjugovil võimalus veel otsus edasi kaevata Šveitsi föderaalkohtusse, aga seda vaid protseduurilistel asjaoludel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena