Nominentide nimistu koostasid Delfi sporditoimetuse ajakirjanikud. Hääletamine kestab 25. novembrini. Parimad kergejõustiklased pärjatakse 30. novembril.

Õilme Võro

Õilme Võro valas Glasgows Eesti rekordit püstitades õnnepisaraid.

Eesti parim naissprinter Õilme Võro püstitas märtsis Glasgows sisemaailmameistrivõistlustel 60 meetri eeljooksus Eesti rekordi 7,24 (kokkuvõttes sai ta MM-il 22. koha) ning mängis tähtsat rolli ka esmakordselt teatejooksude MM-il osalenud 4 x 100 meetri teatenaiskonnas.

Karmen Bruus võitis Peruus U20 MM-i pronksmedali.

Enne kui Bruus Eestimaa tolmu jalgadelt pühkis ja USA-sse Missouri ülikooli siirdus, võitis ta Peruus Limas toimunud U20 maailmameistrivõistlustel pronksmedali. Tiitlikaitsjana võistelnud Bruusile tõi auraha kõrguse 1.87 ületamine esimesel katsel.

Elisabeth Pihela Pariisi olümpial.

Grit Šadeiko näpunäidete järgi treeniv Elisabeth Pihela oli tänavu rambivalguses Pariisi olümpiamängudel, kuhu ta pääses reitingutabeli alusel. Prantsusmaa pealinnas ületas ta kõrguse 1.83, mis andis kvalifikatsioonvõistlusel 26. koha. Hooaja parima hüppe tegi Pihela 7. juulil Lätis Valmieras Balti võistkondlikel meistrivõistlustel, võttes kindla alavõidu kõrguse 1.90 ületamisega.

Janek Õiglane sai Pariisi olümpial viienda koha.

Õiglase vägev rekordvõistlus (8572 punkti) ja viies koht Pariisi olümpia kümnevõistluses oli Eesti spordisõprade üks selle suve vaieldamatuid tipphetki. Taaskord näitas Õiglane üles vägevat tahtejõudu, võisteldes läbi põlvevigastuse ja valuvaigistavate süstide. Teivashüppe sektoris korda saadetuga võitis ta mitte ainult Eesti fännide, vaid ka tolleks hetkeks tribüünile jäänud rahvusvahelise publiku südamed.

Johannes Erm marssis lennujaama väravast välja Euroopa meistrina.

Euroopa meister, olümpia kuues kümnevõistleja ja Eesti kõigi aegade teine tulemus 8764 - statistika räägib enda eest. Ilusale hooajale pani Erm punkti Götzises, kus sai elu teise punktisummaga (8462) kolmanda koha, näidates teivashüppe isikliku rekordiga 5.37, mis kõik võinuks olla, kui samasugune hüpe õnnestunuks teha Pariisis...

Rasmus Mägi Pariisi olümpia poolfinaalis.

Mägi on maailmas ainus 400 m tõkkejooksja, kes on pääsenud viimasel kolmel olümpial finaali. Pariisi finaali kukkumine oli muidugi valus ja kurb vaatepilt, kuid ainuüksi sinna pääsemine oli juba aplausi väärt. Sama valus oli näha mehe pettumust ETV otse-eetris pärast Rooma EM-il neljandaks jäämist. Mägi teadis, mis vormis oli, ja ihkas võita elu teist EM-i medalit. Ilusaid tulemusi pakkus Mägi ka Teemantliigas, kus sai osaletud etappidel kohti teisest viiendani ning oli Brüsseli finaaletapil kolmas.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena