Möödunud nädalal Eesti naiste jalgpallikoondise peatreeneriks nimetatud Aleksandra Ševoldajeva oli mullu sügisest tänavu kevadeni jalgpalliliidu uurimise all seoses kaebustega, mis laekusid tema juhendatavatelt U17 neidude koondisest Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutusele (EADSE). Tegu oli võistkonnaga, mis osales mullu mais Tallinnas toimunud Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril, milleks valmistumine kestis erinevates etappides kokku poolteist aastat.

„EADS-ele tuli vihje, kus juhiti tähelepanu Ševoldajeva sobimatule, ebaeetilisele ja alaealiste sportlaste väärkohtlemisele viitavale käitumisele oma treenitavate suhtes. Kuna vihje sisaldas viiteid treenerile sobimatu, ebaeetilise, häid käitumisnorme ja tavasid eiravale käitumisele ning EOK treenerite eetikakoodeksi võimalike rikkumiste kohta, teavitas EADSE Eesti jalgpalliliidu lastekaitseüksust,“ ütles EADSE juhtivuurija Remo Perli, kelle sõnul võib sportlaste ütlustele tuginedes öelda, et treenerile heideti ette solvamist, karjumist, mõnitamist, alandamist, ignoreerimist ja hirmul põhineva keskkonna tekitamist.

Delfiga jagas oma eskperthinnangut U17 koondises valitsenud õhkkonna ja Ševoldajeva käitumise kohta ka spordipsühholoogia konsultant Laur Nurkse, kelle poole mängijad finaalturniiri ettevalmistusperioodi jooksul pöördusid.

Eesti jalgpalliliidu arendusjuht ja distsiplinaarkomisjoni liige Mihkel Uiboleht selgitas, miks uurimine menetlust alustamata kevadel lõpetati. EADSE juhtivuurija Perli, kes nagu ka Nurkse kuulis uurimise lõpetamisest eelmisel nädalal ajakirjaniku käest, hindas, kas jalgpalliliit on asja uurinud piisavalt adekvaatselt ja läbipaistvalt.

Loe ka, mida ütles kogu olukorra kohta Aleksanda Ševoldajeva ise!

Jaga
Kommentaarid