Finaalturniir toimub Põhja-Eestis. Mänge peetakse neljal staadionil – A. Le Coq Arenal, Kalevi Keskstaadionil, Kadrioru staadionil ning Rakvere linnastaadionil. Kolm mängupaika asuvad seega Tallinnas ning võõrustajalinnana on kaasatud lisaks Rakvere, kus toimusid ka 2012. aasta noormeeste U19 EM-finaalturniiri kohtumised.

EJLi peasekretär Anne Rei sõnul on suursündmuse korraldamisega seotud tegevused juba alanud. „Korraldusõigusega on UEFA taaskord usaldanud meid rahvusvahelise suurürituse võõrustajana. Teame varasemast kogemusest, et turniiri korraldamine annab võimaluse luua pikaajalisem pärand ning see on miski, mille nimel Tallinna ja Rakvere esindajatega ühiselt pingutame,“ ütles Rei.

Finaalturniir algab 2026. aasta hiliskevadel, täpse ajakava avaldab EJL selle ametlikul selgumisel. Noormeeste U17 EM-finaalturniirile pääsevad kaheksa Euroopa riigi rahvuskoondised. Turniiri korraldajana on Eesti oma koha juba taganud, ülejäänud seitse koondist kvalifitseeruvad finaalturniirile läbi valiksarja. Turniiril osalevad mängijad, kes on sündinud 2009. aastal ja hiljem.

EJL on varasemalt edukalt korraldanud mitmeid jalgpalli suursündmuseid: 2012. aastal noormeeste U19 EM-finaalturniiri, 2015. aastal rannajalgpalli Euroliiga superfinaali, 2018. aastal A. Le Coq Arenal UEFA Superkarikafinaali ning möödunud kevadel neidude U17 EM-finaalturniiri. Lisaks pidi EJL 2020. aastal korraldama noormeeste U17 EM-finaalturniiri, mis jäi koroonapandeemia tõttu ära.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena