Toome siinkohal lugejateni kümme põhjust, miks 21. novembril sammud spordisaali seada.

1. Monfils alistas hiljuti Alcarazi

Monfils on sel aastal võtnud tennisekarussellil tõeliselt suuri skalpe. Augustis USA-s Cincinnatis peetud ATP tenniseturniiril alistas prantslane teiste seas maailma edetabeli toonase kolmanda numbri Carlos Alcaraz’i 4:6, 7:6 (5), 6:4. Alcaraz võitis tänavu nii Prantsusmaa lahtiste kui ka Wimbledoni suure slämmi turniiri.

2. Monfils on kunagina maailma kuues reket

38-aastane Monfils on ATP edetabelis parasjagu hoidmas 41. positsiooni, kuid karjääri tipphetkedel on ta olnud maailma absoluutne tipp. 2016. aastal hoidis ta edetabelis koguni kuuendat positsiooni. Suurturniiridest on tema jaoks kõige edukamateks olnud 2008. aasta Prantsusmaa ja 2016. aasta USA lahtised. Mõlemal juhul jõudis ta poolfinaali.

3. Monfilsi elukaaslaseks on Kontaveiti suur konkurent

Monfils on osapooleks tennisemaailma ühest kuulsamast paarist. Nimelt on Monfilsi elukaaslaseks Anett Kontaveiti omaaegne suur konkurent Elina Svitolina. 30-aastane ukrainlanna on maailma edetabelis hoidnud parimal juhul kolmandat kohta. Suure slämmi turniiridel on ta kolmel korral jõudnud poolfinaali. 2023. aastal sai tuntud tennisepaar oma esiklapse. Seejärel naasis Svitolina ka võistluskarussellile.

4. Monfils pakub publikule ägedaid libistamisi

Monfilsi hüüdnimeks on „La Monf“ ning aegajalt öeldakse tema kohta ka „Sliderman“, mis viitab tema ebatavalisele libistamise tehnikale. Eriti kasutab ta seda liivaväljakutel. Samas on ta seda võimeline tegema ka teistel pinnastel.

5. Lajal on praegu Eesti parim

Aastaid tiirlesid tennisemaailma tipus Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi, kes jõudsid WTA tabelis parimal juhul vastavalt teisele ja 15. reale. Praeguseks on esimene karjääri lõpetanud ning teine langenud pingereas 1276. kohale. Nii on Eesti esitennisitiks kerkinud just Lajal, kes on meeste ATP tabelis praegu 216. kohal.

Eesti naismängijatest on praegu parima edetabelikohaga Elena Malõgina, kelle leiab 437. tabelirealt.

6. Lajal lõpetas Eesti meestennisistide ootuse

Lajal jõudis tänavu esmakordselt suure slämmi turniiril põhitabelisse, kui ta suutis Wimbledonis kvalifikatsiooniringist edasi murda. Seal kohtus ta absoluutsesse tippu kuuluva Carlos Alcaraz’iga, kellele jäi alla 6:7 (3), 5:7, 2:6.

Sellega sai läbi Eesti meestennisistide kuue aasta pikkune ootus. Nimelt mängis viimati mõni Eesti meesmängija suure slämmi turniiri põhitabelis 2018. aastal, kui Prantsusmaa lahtistel jõudis kolmandasse ringi Jürgen Zopp. Zopp mängis aastate jooksul suure slämmi turniiride põhitabelis kümme korda.

7. Lajali parimad aastad on veel ees

Eesti esireketiks kerkinud Lajal on maailma edetabelis parimal juhul kerkinud seni 191. positsioonile. Nii kõrgel oli ta mullu 20. novembril. Samas tasub loota, et Lajali parimad ajad on alles ees. Eesti esireket on alles kõigest 21-aastane.

8. Lajali soeng on üleilma kuulus

Wimbledoni suure slämmi turniiril Carlos Alcaraziga kohtunud Mark Lajal tuli väljakule rastapatsidega ning nende osas võtsid sõna ka tennisemaailma kõige kuulsamad kommentaatorid. Kuna tipptennisistid satuvad Eestisse harva, siis see käib ka Lajali kohta. Nüüd on võimalik inimestel Lajali kuulsat soengut oma silmaga näha.

9. „Suur tenniseõhtu 1“ tõi kokku suure hulga publikut

Eesti publikule tennis meeldib. Selle tõestuseks tuli mullu 11. novembril Tondiraba jäähalli täismaja publikut, et kaasa elada Anett Kontaveiti karjääri viimasele kohtumisele. Eestlanna vastaseks oli toona Tuneesia äss Ons Jabeur. Publikut etendust täiega. Ilmselgelt suudetakse sarnast põnevust pakkuda ka tänavu.

10. Näeb noorte talentide heitlust

Nimelt lähevad Unibet Arenal omavahel vastamisi Eesti ja Ukraina U12 vanuseklassi esinumbrid Elizaveta Anikina ja Mariia Kocherzenko.

U12 vanuses veel Euroopa edetabelit ei peeta, küll aga on Eesti tennisist Elizavet Anikina käesoleval aasta võitnud mitmeid tugevaid I kategooria Tennis Europe turniire. Täna osaleb ta juba U14 vanuse turniirdel ja on suutnud ka seal juba võidukalt esineda.

Ukraina tüdrukute koondis eesotsas Mariia Kocherzenkoga suutis käesoleval aastal võita Euroopa Summer Cup turniiri, mis on sarnane võistkondlik turniir nagu ka Davis Cup ja Billie Jean King Cup, aga mõeldud lastele.

***

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena