Bigbank alustas sama põhikoosseisuga nagu eile ehk sidemängija Aleksander Eerma, nurgaründajate Martti Juhkami ja Valentin Kordase, tempode Mart Naabri ja Rico Wardlow, diagonaalründaja Jack Williamsi ja libero Silver Maariga. Tartu sai avageimis mitmel korral paari punktiga juhtima, aga Zõtomir püsis tempos. Esmakordselt pääsesid külalised ette seisul 11:10. Sealt edasi jätkus tasavägine mäng, kus tartlased tegid 18:19 kaotusseisust Valentin Kordase hea rünnaku toel 4:0 spurdi. Paaripunktilist edu enam käest ei antud ja vahetusest sekkunud Stefan Kaibaldi serviäss lõpetas avageimi skooriga 25:21.

Teine vaatus algas taas paremini võõrustajate jaoks, kes pääsesid 5:1 juhtima. Alar Rikbergi hoolealused said heast algusest indu juurde ning kasvatasid vaikselt edu. 10:16 kaotusseisus võttis vastaste loots Serhii Tereikovsõi aja maha, aga mängu see muutust ei toonud. Tartlased võitsid teise geimi 25:18, millega oligi edasipääs 32 parema sekka tagatud.

Pärast edasipääsu kindlustamist andis Rikberg põhituumikule puhkust, ainsana jätkas mängu ameeriklane Wardlow. Platsile pääsesid omakorda Kaibald, Kusti Nõlvak, Rasmus Meius, Taavet Leppik, Romi Aros ja Rauno Kink. Kolmandas geimis kontrollisid matši rohkem ukrainlased, kes võitsid vaatuse 25:21. Sarnase koosseisuga jätkanud võõrustajad kallutasid aga neljanda geimi enda kasuks 25:20. Tartule seega mäng üldskooriga 3:1.

Võitjate resultatiivseim oli Valentin Kordas 16 punktiga (+14). Taavet Leppik tõi 15 (+13) ja Martti Juhkami 10 silma (+6). Ukrainlaste poolel kogus Ian Iereštšenko 10 punkti (+7).

Tartu Bigbank kohtub Challenge Cupil 32 parema seas Serbia klubi Topolaga. Esimene kohtumine peetakse 12. novembril Tartus, teine 19. novembril võõrsil.

MÄNGU EEL:

Kolmapäeval peetud avamängu võitis Tartu 3:0 (27, 23, 15). Tartlaste resultatiivseim oli Valentin Kordas 16 punktiga (+12). Kahekohalise punktiarvuni jõudsid veel Martti Juhkami (12; +9), Jack Williams (11; +6) ja Mart Naaber (10; +9). Külaliste poolel tõi Dmitro Šapoval 15 silma (+10).

Järgmisse ringi pääsemiseks vajab Tartu vähemalt kahte geimivõitu. Kui Ukraina tiim võidab 3:0 või 3:1, mängitakse kuldne geim.