Septembrikuises 3:0 mängus lõid rootslased eestlaste võrku kõik kolm palli esimese 44 minutiga. Samas taktis jätkasid Jon Dahl Tomassoni hoolealused kolm päeva tagasi toimunud matšis Slovakkiaga, kus nad läksid juba 32. minutiks 2:0 ette. Nii oli kohtumise eel peamine küsimus, kas külalised hakkavad kohe keerutama. Ei hakanud, vaid matši algus kuulus ootamatult kodumeeskonnale.

Juba 17 sekundil võideti nurgalöök, kust Karol Mets saatis mõnelt meetrilt palli peaga üle. Teisel minutil oli ohtlikult kaitseliini taha pääsemas julgelt pressinud Alex Matthias Tamm, ent viimasel hetkel sekkus otsustavalt Alex Douglas. Eestlased jõudsid esimesel kümnel minutil veel mõnel korral karistusala lähistele – ehkki midagi liialt ohtlikku ei sündinud, siis Rootsi kapten Dejan Kulusevski üritas valjude plaksutustega enda kaaslasi üles äratada. Ja peagi said soosikud oodatult initsiatiivi endale.