Peale olümpiamänge endale kuuajalise puhkuse lubanud Zirgil on seljataga juba hooaja esimene treeninglaager Türgis.

“Pärast olümpiat ma 30 päeva basseinis ei käinud, veetsin võimalikult palju aega oma perega ja nautisin ilusat Eesti suve,“ kirjeldas Tartust pärit spordimees enda olümpiamängude järgset perioodi.

„Väga laheda kogemuse sain Austrias Coldplay kontserdil, sõitsin natuke rattaga ja mõned korrad käisin wake`i (veelauda) sõitmas.“

Treeningutele naasis olümpiafinalist septembri alguses.

„Esimesed nädalad tegin väga kergelt ja tegelikult vahele lisasin ka rattatreeninguid, mis oli väga hea vaheldus basseinitreeningutele,“ märkis Zirk. “Septembri lõpus sõitsin Türki treeninglaagrisse, kus kahekordse Pariisi olümpiamängude pronksmedalisti Siobhan Haugheyga tegime korraliku treeningtsükli. Laager läks väga hästi ning saime väga kvaliteetset tööd teha.“

Unustamatu kogemus Pariisi olümpiamängudelt

Pariisi olümpiamängudel 200m liblikujumises finaali murdnud Zirk meenutab seda perioodi suure naeratusega. „See, kui paljud inimesed toetasid mind sel perioodil ja hea sõna sekka ütlesid, tundub siiani ebareaalne, aga olen siiani äärmiselt tänulik,“ rääkis ujuja.

Siiski märgib Zirk, et olümpiamängude ajal ta ei hoomanud, kui korda inimestele tema ujumine läks. See teadmine tuli hiljem.

“Kui seisad poe järjekorras ja inimesed tulevad ütlevad, et me vaatasime perega sinu ujumist ja elasime kaasa, siis need on hetked, mida ma kindlasti ei võta iseenesest mõistetavalt,“ sõnas ta.

Kregor Zirk

“Otseselt olümpiamängude perioodist on mulle eriti meelde jäänud treeneri sõnad enne poolfinaali, kus ta ütles, et teeksin esimesel basseinipikkusel ühe tõmbe vähem. Lisaks veel minu poolfinaali 100 meetri vaheaeg, sest sel hooajal ei suutnud ma isegi individuaalselt kiiremini ujuda seda distantsi,“ meenutas ta.

MK-etappidel jahib auhinnaraha ja võistlusrütmi

18. oktoobril saab avalöögi tänavuse aasta MK-sari, mis koosneb kolmest etapist. Kõik etapid toimuvad see aasta Aasias.

“Tahan kindlasti igal etapil kõigil enda aladel finaali ujuda ja stardinimekirju vaadates ei ole ka medalite saavutamine midagi võimatut,“ sõnas Zirk enda eesmärkide kohta. „Olen end kirja pannud ka 800- ja 1500m vabaujumises. Eriti tahaksin nendest viimast ala ujuda, sest pole viimased kaheksa aastat seda proovinud ning tahaksin näha, mis ajaks ma suuteline olen.“

Zirk lisab, et MK-etapid on ühed kõige paremini tasustatavad võistlused ujumismaailmas ning kindlasti on soov ka taskuraha teenida.

“Auhinnarahade jagamise süsteem on tavavaatajale veidi keerukas, kuid laias laastus tuleb ühel etapil olla kolme ala lõikes 20 parema meesujuja seas ning siis on palgapäev kindlustatud,“ selgitab ta.

MK-etapid on Eesti parimale meesujujale hea samm lühiraja MM-i suunas, mis peetakse 10.-15. detsembrini Ungaris Budapestis.

„Minu jaoks on lühiraja MM sama oluline nagu iga teine tiitlivõistlus ja kindlasti tahaks enda karjääri parima koha saavutada,“ märkis Zirk, kes viimasel kahel MM-il lõpetas viiendana.