100:97 lõppenud mõõduvõtus sai Taltechi parimana Siim-Markus Post kirja kaksikduubli, kogudes 25 punkti ja 10 resultatiivset söötu. Teda toetas Kristjan Kitsing, kes kogus oma 20-silmast 11 viimasel veerandajal. Lisaks tegi üllatuslikult suure mängu Kaarel Välb, kes viskas 14 punkti.

Kristaps Kilps tõi Liepaja parimana 29 punkti ja 5 lauapalli. Suurepärase mängu tegi ka Edgars Lasenbergs, kes viskas 27 punkti ning andis 7 korvisöötu.

Mängu käik

1. Veerandaeg: Mäng algas kui võrdsete lahing. Mõlemal meeskonnal tõusis esile üks kindel mängija. Taltechi poolelt Siim-Markus Post ja Liepaja ridadest Kristaps Kilps. Isiklikud punktisummad olid nende meestel esimese veerandi järel vastavalt 10 ja 13. Mõlema meeskonna atraktiivse ründemängu toel lõppes suureskooriline avaperiood kodumeeskonna 28:27 eduseisul.

2. Veerandaeg: TalTech suutis veerandaja hakul kasvatada eduseisu hetkeks üheksale punktile, kuid Liepaja kaks järjestikust tabavat kaugviset vähendasid vahe kolmele punktile. Mänguohjad jäid siiski pigem Taltechi kätte ning poolaeg lõppes 53:44 eestlaste eduseisus. Jätkusid ka Posti ning Kilpsi võimsad esitused. Posti arvele jäi 15 sanga ning Kilpsi kontole 19 silma.

3. Veerandaeg: Teise poolaja alguses suutis Taltech eduseisu viia hetkeks 11-punktiliseks, kuid Liepaja ronis mängu tagasi. 14:0 vahespurdi järel suutis Liepaja haarata eduseisu, kuni Posti tabava kaugviske järel mäng taas viigini jõudis. Edasine periood kulges punkt-punktis ning Kaarel Välbi kolmese järel mindi viimasele veerandile vastu 76:73 eduseisus.

4. Veerandaeg: Kohtumise viimane veerandaeg jätkus mängule omaselt põnevas võtmes. Kogu veerandaeg oli äärmiselt tasavägine. Pikema õlekõrre tõmbas siiski Taltech, kes võitis kohtumise numbritega 100:97. Muuseas oli 10 sekundit enne mängu lõppu Liepajal võimalus kohtumine viigistada, kuid Rinalds Malmanis eksis mõlemal teenitud vabaviskel.

Enne mängu

TalTechil on siiani tabelis üks võit, mis võeti kolmapäeval Keila Coolbeti vastu tulemusega 86:82.

BK Liepajal on kirjas üks võit ja kaks kaotust. Liepaja alustas hooaega kaotusega Valmierale (63:80), võitis seejärel Ogret (80:75), kuid jäi alla Riia Zellile (78:82).