Aserbaidžaan alustas mängu oluliselt teravamalt, kuid esimesena jõudis väravani siiski kodumeeskond. Eesti asus juhtima 32. minutil, kui Aserbaidžaani nurgalöögi järel saatis Henri Anier meie trahvikasti joonelt pika palli ette Ioan Jakovlevile, kes jooksis kiirusega üle aseri kaitsja ja mängis seejärel üle ka väravavahi.

Külalised suutsid viigivärava lüüa vahetult enne poolajavilet 45. minutil, kui Joonas Tamm tegi karistusalas vea ja kohtunik määras penalti. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Toral Bayramov.

Juba minut hiljem pääses Eesti aga uuesti ette. Kohe pärast lahtilööki saatis Yakovlev vastaste kasti hea tsenderduse, mille Rocco Robert Shein pikendas Vlasiy Sinyavskiyle, kes palli võrku koksas.

Lõppseisus 3:1 vormistas Shein 71. minutil, kui purjetas keskväljalt trahvikastini ja põrutas palli mööda maad alla nurka.

Eesti oli enne tänast Rahvuste liiga C-tasandi 1. grupis kaotanud mõlemad mängud. Septembris jäädi kodus 0:1 alla Slovakkiale ja võõrsil 0:3 Rootsile. Aserbaidžaan kaotas kodus Rootsile 1:3 ja võõrsil Slovakkiale 0:2.

Juba esmaspäeval võtab Eesti kodus vastu Rootsi meeskonna.

Eesti 26-liikmelisest koosseisust jäid tänaseks kõrvale kaitsja Artur Pikk (tervisemure), poolkaitsja Kevor Palumets ja ründaja Alex Matthias Tamm (mängukeelud). Juba enne valikmängude akent oli teada, et puuduvad Rauno Sappinen (haigus) ja Mark Anders Lepik (vigastus).

Otseblogi:

Eesti ja Aserbaidžaan on seni kohtunud kümnel korral. Läbi aastate on tegu olnud vägagi võrdse võistluspaariga: Eesti on varasematest mängudest võitjana välja tulnud kolmel korral, Aserbaidžaanil on võite kaks. Enim – lausa viis korda – on mäng lõppenud aga viigilise tulemusega. Esimest korda kohtusid koondised omavahel 1996. aastal.

Viimati mindi vastamisi mullu 2024. aasta EM-i valiksarja raames. Bakuus tehti 1:1 viik, aga Tallinnas jäi 2:0 peale Aserbaidžaan.

Kohtunikebrigaad tuleb Iirimaalt, peakohtunik on Robert Harvey. Abikohtunikud on Robert Clarke ja Wayne McDonnell ning neljanda kohtuniku rollis Rob Hennessy. Videokohtunikud on inglased: Michael Salisbury ja abivideokohtunik Nick Hopton.