Inglismaa kauaaegset juhendajat Gareth Southgate’i pilgati viimastel aastatel ettevaatlikkuse eest. Suve lõpus tema asemel A-koondist tüürima toodud U21-koondise peatreener Carsley proovis Kreeka vastu seevastu ründavat koosseisu ja lõikas näppu.

Inglismaad ei saanud vigastuse tõttu aidata nende esiründaja Harry Kane. Carsley ei asendanud kaptenit mõne teise tipuründajaga, vaid nimetas algkoosseisu koguni viis ründava suunitlusega poolkaitsjat (Jude Bellingham, Bukayo Saka, Phli Foden, Cole Palmer, Anthony Gordon).

Ohtlikke võimalusi tekitas Inglismaa vähe ja kaitsesse tekkisid suured augud. Kokku käis pall Inglismaa võrgus viiel korral, millest VAR luges määrustepäraseks kaks. Mõlemad Kreeka väravad lõi Vangelis Pavlidis, esimese 49. ja teise 90+4. minutil. Inglismaa poolt sahistas 87. minutil Bellingham.

Briti rahvusringhääling BBC nimetas Wembley staadionil toimunut „näotuks kaoseks“, „taktikaliseks segaduseks“ ja Inglismaa kaitset „meeleheitlikuks“. Kuigi Inglismaa alustas Rahvuste liiga B-tasandi matše kahe võiduga, näib Carsley’ga pikemaajalise lepingu sõlmimine nüüd pigem ebatõenäoline.

Kreeka pühendas võidu kolmapäeval surnud 31-aastasele koondislasele George Baldockile, kes sai aastatel 2022-2024 Kreeka särgis kirja 12 koondisematši. Kreeka on B-tasandi 2. grupis võitnud kõik kolm kohtumist. Neil on üheksa, Inglismaal kuus, Iirimaal kolm ja Soomel null punkti. Soome kaotas eile kodus Iirimaale 1:2.

C-tasandi 4. grupis kaotas Läti kodus Põhja-Makedooniale 0:3. Läti on kolme vooru järel kolme punktiga kolmandal kohal. Põhja-Makedoonial on seitse, Armeenial neli ja Fääri saartel kaks punkti.