Iisrael alustas kohtumist teravamalt ning Eesti väravasuud kaitsnud Kaur Kivila tegi esimese hea tõrje juba 3. minutil, jätkuolukorras takistas väravajoonel palli teekonda ka Daniil Sõtšugov. Mäng elavnes selgelt avapoolaja teises pooles ning mõlemad meeskonnad tabasid väravaraame. Iisraeli olukord tekkis 21. minutil, kui Ori Azo kauglöök tabas latti. Kaks minutit hiljem pääses teisel pool väljakut edukalt löögile Danil Kuraksin, ent pall põrkus postist tagasi, vahendab Eesti jalgpalliliit.

Teine poolaeg oli esimesega küllaltki sarnase iseloomuga. Taas jõudsid esimesena terava momendini vastased, kuid tablool püsis seis muutumatuna. 70. mänguminutil tõi mängu otsustava pöörde täna U21 koondise särgis debüüdi teinud Tony Varjund, kes kasutas nurgalöögijärgses olukorras kastis tekkinud segaduse ära ja toimetas palli võrku, tuues tabloole 1:0 eduseisu. Kümme minutit hiljem võinuks seis olla ka 2:0, aga Tristan Toomas Teeväli karistuslöök lendas napilt postist mööda.

Normaalaja viimasel minutil avanes Iisraelil penalti näol hiilgav moment, aga Kivila tõrje päästis eestlased halvimast ja võõrustajad teenisid 1:0 võidu.

Eesti U21 noormeeste koondis lõpetas ühtlasi ülipika võidupõua, sest viimati oldi EM-valiksarjas võidukad 2019. aasta oktoobrikuus, mil kodus alistati Läti 2:1. Seejärel saadi 25 mängu jooksul kirja 22 kaotust ja kolm viiki. Balti turniiril on Eesti vahepealse aja jooksul alistanud korra Leedu ja korra Soome eakaaslased.

„Loomulikult olen rahul. Ootasime võitu ja teadsime, et mingil hetkel see tuleb,“ ütles noormeeste U21 koondise peatreener Sander Post. „Tundus, et Iisrael esines täna natuke paremini kui septembrikuus. Seekord läks nii, eelmine kord teistpidi,“ sõnas Post, viidates meeskondade eelmisele omavahelisele kohtumisele, mis lõppes Iisraeli 1:0 paremusega.

Post kiitis esituse eest kogu võistkonda. „Me kõik oleme ühise eesmärgi eest väljas ning tänasel õhtul oleme kõik kangelased. Tony oli tubli ja Kivila loomulikult aitas õigel hetkel, aga kõik teised mängijad tegid samuti roppu tööd.“

Järgmine mäng ootab Eesti noormehi ees uue nädala teisipäeval, 15. oktoobril, kui EM-valiksarja viimases mängus kohtutakse Kadrioru staadionil Kosovoga. „Meie eesmärk on saada kahest mängust kuus punkti. Esimene mäng seljataga, teine on teisipäeval. Valiksarja seitsme punktiga lõpetada oleks igati viisakas,“ ütles Post lõpetuseks.

Eesti U21 koondis kerkis D-alagrupis nelja punktiga viiendaks, Iisrael jätkab kolme silmaga viimasel ehk kuuendal kohal.