Kuigi TalTech spordihoones toimunud kohtumises ei saanud Keila kasutada ukrainlasi Andrii Mironenkot ega Igor Serhejevit, siis meeskonna värske täienduse Artem Kovalovi vedamisel said külalised kiire 8:2 algedu. Avaveerandi lõpu eel parimal juhul kaheksaga juhtinud Keila oli kümne minuti järel peal 22:17.

Mängus esimesest tosinast kaugviskest vaid ühe tabanud TalTech oli mõned minutid enne pikemat mõttepausi juba 17-punktilises kaotusseisu (39:22). Kuigi seejärel võõrustajad veidi kogusid ennast, siis Keila võitis 766 pealtvaataja ees esimese poolaja 42:32 ning otsustavale veerandile läksid Peep Pahvi hoolealused vastu 65:58 edusseisus.

TalTech läks mängu esmakordselt juhtima neljandal veerandil

Mõlema meeskonna Optibet liiga hooaja avamängu lõpp läks siiski nugadele, sest 4.18 enne normaalaja lõppu viis Taavi Jurkatamm TalTechi kohtumist esmakordselt juhtima 70:69 ning peagi viis Ran Andre Pehka kaugvise võõrustajad ette kolmega. Kaks minutit enne kohtumise lõppu oli tablool veel 76:76 viik, aga Oliver Metsalu ja Rasmus Andre kahesed viisid Alar Varraku meeskonna ette taas neljaga.

Kovalovi kaks tabava vabaviske järel oli TalTechi edu pool minutit enne normaalaja lõppu 80:78 ja seejärel saatsid keilakad vigadega järjepanu vastased vabaviskejoonele. Kristjan Kitsingu ja Siim-Markus Posti õnnestumiste abil said tallinlased 86:82 seisuga kirja esimese võidupunkti.

TalTechi poolel jäi Posti arvele 25 punkti, 10 lauda ja 7 korvisöötu. Oliver Metsalu toetas teda 18 , Pehka 13 ja Jurkatamm 11 punktiga. Hooaega Kalev/Cramos alustanud ja sel nädalal Keilaga käed löönud Kovalovi arvele jäi debüütmängus 24 silma ning 15 lauda, millest ukrainlane lausa 10 sai kätte vastase korvi alt. Kristjan Kasemetsa saldosse kogunes 14 punkti ja 7 korvisöötu.

Mõlemad meeskonnad tulevad Optibet liigas taas väljakule laupäeval, sest TalTech võõrustab Liepajat ning Keila Coolbet sõidab küll Riia Zellile.