„Olen 25 aastat olnud Eesti sportlaste, treenerite, nende perede ja alaliitude juhtide kõrval. Olen olnud Eesti Olümpiakomitee täitevkomitees kolm perioodi, viimati asepresident. Kandideerin täna EOK presidendiks, sest olen olnud tippsportlaste ja alaliitude kõrval ning näinud ka asepresidendina, et need valikud, mida täna teeme, ei too tulemusi, mida vajame,“ avaldas Teigamägi.

„Minu huvi ei ole jätkata toetavas rollis organisatsioonis, mille president ei mõista, et selleks, et EOK täidaks oma eesmärgid, on vaja fookus suunata saavutus- ja tippspordile ning sportlastele õnnestumiseks vajaliku platvormi loomiseks. Väikeses riigis ei ole meil võimalik tegeleda samas mahus kõigega - mina näen, et EOK presidendi üks prioriteete peab olema alaliitude toetamine. Selleks, et meil oleks rohkem tippsportlasi, kellele on loodud võimalused edu saavutamiseks. Mida rohkem on meil tippe, seda lihtsam on tekitada sportlike harjumusi noorte ja harrastussportlaste seas.“

EOK praegune president Urmas Sõõrumaa sai Teigamägi loobumisest teada eile.

„Me eile rääkisime Erichiga. Me suhtleme kogu aeg spordi ja spordijuhtimise teemadel. Ja ta tõepoolest ütles, et kui ta ei osutu valituks [EOK presidendiks], siis ta jääb spordivaatlejaks,“ sõnas Sõõrumaa Delfile. „Minu kutse oli, et oleme teineteisele ka edaspidi toeks.“

Sõõrumaa tunnistas, et ei mõista Teigamägi avalduses toodud kriitikat, justkui EOK ei keskenduks piisavalt saavutus- ja tippspordile.

„Kas me siis ei keskendu sellele? See tippsport on olnud neljal viimasel aastal puhtalt tema [Teigamägi] koordineerida ja keegi pole vahele sekkunud. Seda on nii palju rahaliste vahenditega toetatud kui võimalik,“ vastas Sõõrumaa oma asepresidendi kriitikale. „Vahest talle ei meeldi see, et ma liialt palju pooldan ka sportlike harjumuste kujundamist koolis ja liikuvusharrastust, mis on kogu spordi tegemise vundament. Jah, suur osa maailmast ja suur osa ROK-i [rahvusvaheline olümpiakomitee] liikmetest räägib nii nagu Teigamägi, et nemad tegelevad olümpismi edendamise ja olümpiamängudel osalemisega, aga Eestis nagu ka paljudes teistes väikestes riikides on EOK kogu spordi ja liikumise katusorganisatsioon.“

Oma asepresidendi kandidaate ei tahtnud Sõõrumaa veel avaldada: „Ma tulen nende kandidaatidega varsti välja, samuti oma programmiga.“

EOK presidendivalimised toimuvad 11. oktoobril. Presidendikandidaatide nimekirjas on Teigamägi endiselt Sõõrumaa ja Kersti Kaljulaidi kõrval.

Asepresidendi kandidaate on pärast Teigamägi taandumist 12. Ainsana on avalikult oma asepresidendikandidaadid välja toonud Kaljulaid, kes on öelnud, et tema selja taga on Gerd Kanter ja Tiit Pekk.

Asepresidendi kandidaadid:

  • Erki Nool (esitajad Eesti Sõudeliit, Eesti Piljardiliit)

  • Even Tudeberg (esitaja Eesti Kick-Boxingu Föderatsioon)

  • Gerd Kanter (esitaja Eesti Politsei Spordiliit)

  • Hanno Pevkur (esitajad Erika Salumäe, Eesti Seeniorispordi ja Spordiveteranide Liit, Eesti Kabeliit)

  • Henn Vallimäe (esitaja Eesti Suusaliit)

  • Kristina Kallas (esitajad Eesti Sumoliit, Eesti Käsipalliliit)

  • Leho Haldna (esitaja Eesti Orienteerumisliit)

  • Mart Tarmak (esitaja Erki Nool)

  • Mihhail Kõlvart (esitajad Eesti Poksiliit, Eesti Taekwondo Föderatsioon, Eesti Taekwondo Liit)

  • Tiit Pekk (esitaja Ida-Virumaa Spordiliit)

  • Tõnu Tõniste (esitajad Tõnu Tõniste, Eesti Spordiselts Põhjakotkas, Tartu Spordiliit)

  • Urmas Sõõrumaa (esitaja Toomas Tõnise)