Iga riik saab MK-etapil välja panna kuni kolm võistkonda, kuid MK kohti arvestatakse ainult iga riigi parimale võistkonnale. 55 startinud võistkonna seas olid eestlased 11., ettepoole jäid ainult orienteerumise suurriikide - Rootsi, Norra, Soome, Šveitsi ja Tšehhi võistkonnad.

Eesti meeste parim koht teatejooksu maailma tippkonkurentsis pärineb 2017. aastast, kui Timo ja Lauri Sild olid koos Kenny Kivikaga kodusel MM-iI neljandad.

Tänavustel EM-võistlustel avavahetuses ühe kontrollpunkti vahele jätnud Jürgen Joonas seekord seda viga ei teinud ja lõpetas üldjärjestuses kümnendana, vaid 47 sekundit pärast liidrit. Timo Sild tuli teisest vahetusest üldjärjestuses 11. kohal, 2.24 liidrist ja 12 sekundit enne Tšehhit.

Lauri Sild hoidis üldjärjestuse kohta, kuid viimasel kilomeetril tuli napilt alla vanduda Tšehhile, kes lõpetas 20 sekundit enne Eestit, riikide arvestuses viiendana. Võitjatele kaotas Eesti meeskond vaid 3.45. Järgmisel aastal toimuvad maailmameistrivõistlused sealsamas Kuopios, sarnastel maastikel.

Esikohale heitlesid viimase kilomeetrini Rootsi, Norra ja Soome meeskonnad, kes pärast Norra ja Soome ankrumeeste väikest eksimust kilomeeter enne lõppu selles järjestuses ka lõpetasid.

Naiste teatejooksus jooksis Eesti naiskonnas avavahetust koondise esinumber Evely Kaasiku, kes tegi suurepärase soorituse ja jäi 59 sekundiga alla vaid hilisema võitja, Rootsi esindusnaiskonna avavahetuse jooksjale Hanna Lundbergile. Eesti naiskonna järgmistes vahetustes Sigrid Ruul ja Marianne Haug maailma tippudega siiski sammu pidada ei suutnud ja naiskond lõpetas 35 naiskonna seas üldarvestuses 24. (+27.37) ja riikide arvestuses 13. kohal. Esikolmiku moodustasid ka naiste seas Rootsi, Norra ja Soome võistkonnad.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena