Eelmisel nädalal oli Selver x TalTech Kalevi spordihallis hollandlastest üle 3:0 (25:20, 25:21, 25:21). Seega vajati täna edasipääsuks kas vähemalt kahe geimi võitmist või 0:3 ja 1:3 kaotuse järel kuldse geimi võitu.

Selver alustas kordusmängu hästi ja võitis avageimi 25:20, kuid kaotas teise 20:25 ja kolmanda 17:25. Neljanda geimi võitis Hollandi meister oma kodupubliku rõõmuks 25:19 ning see tähendas, et edasipääseja pidi selgitama kuldne geim.

Kuldses geimis asus kodumeeskond kiiresti nelja punktiga juhtima, ent Selver suutis viigistada 8:8-le. Paraku kuulus alates 10:10 viigiseisult geimi lõpp siiski Orion Starsile, kes said lõpuks teiselt matšpallilt võidu tulemusega 15:13.

Lincoln Williams oli 16 punktiga (+2) Eesti klubi edukaim, Andri Aganits lisas 9 punkti (+7) ja Tristan Täht ning Keith Pupart panustasid kumbki 8 silma (+4 ja +6). Selveri vastuvõtt oli 53%, rünnak 37%, blokist saadi 6 punkti ja servilt 2 (17 viga).

Orion Starsi parimaks kerkis 26 punktiga (+14) Maksim Shkredau. Eestlane Kevin Saar sekkus hetketi ja skoori ei avanud. Hollandi klubi vastuvõtt oli 71%, rünnak 44%, blokk saadi Selveri rünnakutele ette 15 korral ja servil löödi 3 ässa ja eksiti 20 servil.

Selver x TalTechi hooaeg jätkub nüüd aste madalamal CEV Cupil.

Täna pidas Meistrite liiga esimese eelringi kordusmängu ka Robert Viiberi tööandja Innsbrucki Hypo Tirol, kes sai 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) jagu Fino Kaposvarist ja pääses teise ringi. Avamängu oli Innsbruck võitnud samuti 3:0.

Eestlasest sidemängija sai täna kirja täismängu ja tõi lisaks ka 2 punkti (+0). Võitjate parim oli 14 punktiga (+11) Niklas Kronthaler.

Mängu eel

Eelmisel nädalal oli Selver x TalTech Kalevi Spordihallis vastasest üle 3:0 (25:20, 25:21, 25:21). Meistrite liigas alagruppi pääsemiseks peaksid tallinlased järjepanu seljatama kolm vastast. Juhul, kui Selver x TalTech edasi ei pääse, siis jätkub nende hooaeg aste madalamal CEV Cupis.

Kahe hooaja vahel on Eesti meistri ridades toimunud ka omajagu muudatusi. Näiteks Marx Aru jätkab karjääri Prantsusmaal, Alari Saar liitus Pärnu VK-ga ja Albert Hurt kolis Võru Barruse leeri. Samuti lahkusid prantslasest sidemängija Valentin Bouleau ja austraallasest diagonaalründaja Matt Aubrey. Mitmed põhimehed jäid ka alles, teiste hulgas tänavu A-koondises debüteerinud Tristan Täht, kapten Andri Aganits ning vanameister Keith Pupart.

Välismaalastest liitusid klubiga serblasest sidemängija Ivan Markovic ja ameeriklasest keskblokeerija Ian Parish. Tallinasse naases aastatel 2014-2017 Selverit esindanud Austraalia diagonaal Lincoln Williams. Kogenud mängumees on tuleval hooajal võistkonna eeldatav rünnakuliider, alles Balti superkarikal tõi ta kahes mängus vastavalt 20 ja 29 punkti.

Avamängus tõi Selver x TalTechi parimana Lincoln Williams 16 punkti (+5), Tristan Tähe arvele jäi üheksa (+6) ning Andri Aganitsale seitse punkti (+7).