Kohtumise avaveerand kulges üsna tasavägiselt, aga peagi sai mängu lippama hooaja avamatšis Keila Coolbeti alistanud ja seejärel kindlalt Tartu Ülikool Maks & Mooritsile kaotanud Viimsi. Meeskondlikult palli jaganud Valdo Lipsu hoolealused võitsid avaveerandi 29:23 ning teise neljandiku alguses käristasid nad vahe juba tosinale.

Esimesel poolajal lausa 13 ründelauda kätte saanud Viimsi hoidis edu kuni pikema mõttepausini, kuhu nad läksid 54:41 eduseisus. Puhkepausi järel pääsesid võõrustajad parimal juhul eest 15 punktiga, ent otsustaval veerandil pääses TalTech/Alexela paremini mängu ning 2.32 enne normaalaja lõppu tõi Siim-Markus Posti tabamus ülikoolisatsi ühe punkti kaugusele (82:81).

Teisel poolajal seljahädaga kimpus olnud Stefan Vaaksi sopsanud kaugviskest algas omakorda Viimsi 9:0 spurt, millega võõrustajad olid 36 sekundit enne mängu lõppu peal 90:81 ja sellega oli asi tehtud.

Kodumeeskond võitis 376 pealtvaataja silme all kohtumise 92:90. Viimsi poolel viskasid kõik kaheksa platsil käinud mängijat vähemalt seitse punkti, parimatena tõid Mark-Andreas Jaakson 17 ja Vaaks 16 punkti. Kaksikduubli sai kirja Kristjan Kokk, kes 12 silma kõrval võttis maha ka 12 lauapalli, neist viis vastase korvi alt.

Eelnevas kahes mängus Pärnu Sadama alistanud ning Rapla Utiliastele kaotanud TalTech/Alexela poolel viskasid edukamatena Post 28 ja Oliver Metsalu 19 punkti, neist teine võttis lisaks maha 11 lauda.

Karikasarjas jätkuvad mängud teisipäeval, mil Keila KK kohtub Paides Pärnu Sadamaga.