Põhiturniirile pääseb ainult pühapäevase finaali võitja, kus vastaseks on Tšehhi esiklubi Nymburk. Nemad olid täna poolfinaalis 84:78 üle Kosovo meistrist Trepcast.

Kalev/Cramo dikteeris Levice vastu suuremat osa mängust, aga teisel veerandil tegi Slovakkia tiim 11:1 ja kolmandal perioodil 15:2 spurdi. Päris pingevabad polnud ka viimased minutid, ent kalevlased suutsid kuue kuni kaheksapunktilist edu hoida.

Kalevi peatreener Heiko Rannula rääkis Eesti ajakirjanikele, et sarnaseid mänge nägi ta Antalyas nii eile kui ka täna. Üles-alla kõikumisi tuleb kõigil, isegi palju nimekamatel võistkondadel. Närvilistest hetkedest ei pääse keegi.

„Arvata oli, et Levice hakkab rohkem riskima. Neil oli väike koosseis, nad pidid vahetama. Kui oled ees ja tullakse järgi, tekkib ikka väike paanika. Suures pildis olen siiski rahul, et ühel hetkel saime normaalsed viskekohad ja rahunesime maha,“ võttis Rannula otsustavad hetked kokku.