Õhtu esimestes matšides alistas Torino Juventus Eindhoveni PSV 3:1 ja Aston Villa Young Boysi 3:0.

Koduväljakul mänginud Juventuse väravad lõid PSV vastu Kenan Yildiz 21., Weston McKennie 27. ja Nicolas Gonzalez 52. minutil. Hollandi klubi auvärava eest hoolitses viimasel mänguminutil Ismael Saibari.

19-aastasest Türgi ründajast Yildizist sai ühtlasi Juventuse kõigi aegade noorim väravalööja Meistrite liigas. Varasem klubi rekord kuulus Itaalia legendile Alessandro del Pierole.

Inglismaa mullune neljanda koha meeskond Birminghami Aston Villa avas võiduarve võõrsil, kui Šveitsi meistri Berni Young Boysi vastu tegid avapoolajal skoori Youri Tielemans ja Jacob Ramsey ning teisel poolajal jõudis sihile Amadou Onana.

Aston Villa mängib Euroopa tugevaimas klubisarjas esmakordselt viimase 41 aasta jooksul.

Liverpool võttis taas oma

Hilisõhtuste mängude üheks naelaks oli AC Milani ja Liverpooli, legendaarse 2005. aasta finaali osaliste vastasseis, mis hiljem on veel Meistrite liiga raames kordunud kolmel korral, kusjuures Milani ainus võit selles paaris jääb 2007. aastasse.

Milan avas mänguskoori juba 3. minutil, kui keskväljalt üksi palliga karistusalasse ja viiekasti paremale äärele vuranud Christian Pulisic nahkkera enda vaatest alla tagumisse nurka saatis. 23. minutil viigistas Liverpool karistuslöögist - Trent Alexander-Arnoldi tsenderduse koksas lähedalt peaga sisse Ibrahima Konate.

Standardolukord toitis Liverpooli ka 41. minutil, mil Konstantinos Tsimikase nurgalöögile pani pea vahele kõige kõrgemale kerkinud Virgil van Dijk. Lõppskoori vormistas 67. minutil Dominik Szoboszlai.

Mängu statistika

Tiitlikaitsja mängis tulega

Punktide kaotusele juba esimeses mänguvoorus oli lähedal valitsev meister Madridi Real, keda Saksa klubi Stuttgart hoidis 1:1 viigi peal kuni 83. minutini, mil Antonio Rüdiger Luca Modrici söödust Santiago Bernabeu staadioni peremehed teist korda juhtima viis - esimest korda tegi seda Kylian Mbappe 46. minutil.

Viigivärava sepistas Stuttgart Deniz Undavi tabamusest 68. minutil. Viiendal üleminutil lõi augusti lõpus ka Karl Jakob Heina seljatagust sahistanud Reali 18-aastane brasiillasest ründaja Endrick mängu viimaseks jäänud värava - lõppskoor 3:1.

Lissaboni Sporting - Lille 2:0

Mängudega Meistrite liigas jätkatakse kolmapäeval ja uue mängupäevana ka neljapäeval. Teisest mänguvoorust alates ehk 1. oktoobrist piirdutakse jälle kahe mängupäevaga nädalas, viimane 8. voor peetakse 29. jaanuaril ühe päevaga.

Meistrite liiga uus formaat

Tänavu on Meistrite liigas uus süsteem, sest esimeses etapis osaleb 32 meeskonna asemel 36 klubi. Neli uut meeskonda tulevad Prantsusmaalt, Hollandist, Saksamaalt ja Itaaliast.

Kõik 36 meeskonda võistlevad nüüd samas liigatabelis, mille alusel otsustatakse, kes pääsevad järgmisse vooru. Liigatabeli etapp kestab tänasest kuni 29. jaanuarini ning iga meeskond mängib selle aja jooksul kokku kaheksa matši, kus kõigil on kaks vastast 1. tugevusgrupist, kaks 2. grupist, kaks 3. ja kaks 4. grupist.

36 meeskonna hulgast pääsevad automaatselt kaheksandikfinaali ainult kaheksa paremat klubi. 9. kuni 24. kohale jäänud meeskonnad jätkavad seejärel väljalangemisvoorudega, et selgitada ülejäänud kaheksandikfinalistid.