Käsipalliliit HC Tallinna juhtumist: võistluskeelu vähendamise „eduna“ esitamine on avalikkust eksitav
Eesti käsipalliliit saatis jätkuna HC Tallinna klubi eilsele pressiteatele omapoolse täpsustava teate, milles nimetab Risto Lepa ja tema advokaadi tõlgendust kaheaastase võistluskeelu lühendamisest „spordiavalikkust eksitavaks“.
Risto Lepa juhitav HC Tallinn, mis sai tänavu korduvate distsiplinaarrikkumiste eest kahe hooaja (2024/25 ja 2025/26) pikkuse võistluskeelu, teatas eile, et on saavutanud „vahekohtus edu“ ning nende Eesti meistrivõistlustel ja karikavõistlustel osalemise keeldu vähendati poole võrra.
Eesti käsipalliliidu juhatuse liige Sven Karuse nimetab sellist sõnastust eksitavaks.
„Kuigi käsipalliliidu vahekohus vähendas üht HC Tallinnale distsiplinaarkomisjonis määratud karistustest, leidsid vahekohtus kinnitust HC Tallinnale süüks pandud korduvad rikkumised ja spordiala maine kahjustamised,“ seisab alaliidu tänases pressiteates.
Käsipalliliidu juhatuse liige Sven Karuse ütleb: „Esitleda võistluskeelu vähendamist „eduna vahekohtus“ on spordiavalikkuse eksitamine olukorras, kus klubi jäi süüdi korduvates ja pidevates käsipalli mainet kahjustavates rikkumistes. Ent kui mõlemad osapooled on otsusega rahul ja käsitlevad seda võiduna, kinnitab see käsipalliliidule vaid meie vahekohtu erapooletust ja seda, et otsus oli kokkuvõttes õiglane.“
Eesti käsipalliliitu vahekohtus esindanud advokaadibüroo Sorainen advokaadid Carri Ginter ja Polina Tšernjak tõstsid pressiteates esile vahekohtu otsusest saadud kinnitust, et vajadusel - eeskätt korduvate raskete rikkumiste lõpetamiseks - on ka tõsisemate distsiplinaarkaristuste määramine õigustatud.
Vahekohtu otsus näitab Karuse sõnul, et Eesti käsipallis kehtivad kokkulepitud reeglid kõigile võrdselt: „Käsipalliklubi HC Tallinn on korduvalt jätnud mänge korraldamata, mängudele ilmumata ning kahjustanud käsipalli mainet avalikkuse, partnerite, sponsorite ja sportlaste ees. Otsused kinnitavad, et lõputult ei saa ühiselt kokkulepitud reegleid rikkuda ja käsipalli kogukonna kahjustamisel on tagajärg.“
Karuse kinnitusel ei ole Eesti käsipalliliidu eesmärk olnud distsiplinaarmenetluste ja karistustega kellegi elu kibedaks teha, vaid lõpetada rikkumised.
„Kui toimunud menetlused ja karistused peaks tõesti viima tulemuseni, mida HC Tallinna esindaja lubas - tulla käsipallikogukonda tagasi tugeva ja professionaalsena - kinnitab see käsipalliliidu süsteemide toimimist,“ tõdes Karuse. „Kindlasti soovime HC Tallinnale ja tema juhile sel pikal teel edu.“