Messi mängis viimati 15. juulil Copa America finaalis, kus ta jalale liiga tegi. Argentina võitis kõnealuse matši Colombia vastu 1:0.

MLS-is esindas ta koduklubi viimati juuni alguses. Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva kohtus Inter kodus Philadelphiaga, aga jäi juba 2. minutil kaotusseisu.

Messi viigistas 26. minutil seisu ning kõigest neli minutit hiljem viis ta kodumeeskonna juhtima. Mängu kaheksandal lisaminutil vormistas Luis Suarez 3:1 võidu, resultatiivse söödu sai kirja just Messi.

„Tahtsin väga tagasi tulla, olin pikalt olnud väljakult eemal,“ vahendas BBC argentiinlase mängujärgseid sõnu. „Sammhaaval hakkasin taas meeskonnaga treenima ja kuna tundsin end hästi, pandi mind algkoosseisu. Olen väga õnnelik.“

Miami Inter juhib Põhja-Ameerika vutiliiga idakonverentsi 62 punktiga. Teisel kohal olev FC Cincinnati kaotab 10 silmaga. 37-aastane Messi on kõigest 13 liigamänguga saanud tänavu kirja 14 väravat ning 10 resultatiivset söötu.