Duplantis alistas jahedal võistlusõhtul, kus termomeeter näitas napilt üle kümne kraadi, kõrgused 5.62, 5.92 ja 6.11 avakatsel ning saavutas neljas kord järjest finaaletapil esikoha. Uut maailmarekordit ta seekord jahtima ei hakanud.

Võit tõi rootslasele sisse 27 000 eurot, koos võistlusrekordi boonusega ulatus tema teenistus üle 50 000.

Karjääri jooksul juba kümme maailmarekordit püstitanud 24-aastane Duplantis võitis tänavusel hooajal kõik võistlused. Augustis viis ta maailma tippmargi 6.26-ni.

3000 meetri takistusjooksus lõppes marokolase Soufiane El Bakkali ligi kolme aasta pikkune võiduseeria. Marokolane leppis teise kohaga keenialase Amos Seremi (8.06,90) järel.

Meeste kettaheites võttis võidu austraallane Matthew Denny avavoorus heidetud 69.96-ga, mis tähistab ühtlasi võistluste uut rekordit. Leedukas Mykolas Alekna leppis teise kohaga (68.86), sloveen Kristjan Čeh oli alles viies (65.40).

Jakob Ingebrigtsen oli 1500 meetri distantsi kiireim ajaga 3.30,37. Olümpiavõitja Cole Hocker oli neljas.

Naiste 100 meetri jooksu võitis Pariisi olümpiavõitja Julien Alfred ajaga 10,88. Teine oli britt Dina Asher-Smith (10,92). Meeste 100 meetrit võitis jamaikalane Ackeem Blake 9,93-ga, ameeriklane Christian Coleman oli täpselt kümne sekundiga teine.

Meeste 400 meetris võidutses üllatuslikult britt Charlie Dobson 44,49-ga.

Täna õhtul osaleb finaaletapi 400 meetri tõkkejooksus ka Rasmus Mägi.

Mägi konkurendid on tänavuse Pariisi olümpia pronksimees Alison dos Santos Brasiiliast (hooaja mark 46,63), Katari jooksja Abderrahman Samba (47,58), ameeriklane CJ Allen (47,81), prantslane Wilfried Happio (48,01), Costa-Rica jooksja Gerald Drummond (48,56) ning jamaikalased Roshawn Clarke (47,79) ja Malik James-King (47,42).