Nii rekordkatse kui ka sellest filmi tegemine nõudis aastapikkust ettevalmistust. Jaan Roose sõnul tõi pikal teekonnal edu põhjalik eeltöö, treeningud kui ka valmisolek üllatusteks ning nendega kiirelt kohanemine.

Filmi esilinastuse eel toimus ka eksklusiivne vestlus Jaan Roose ning filmi režissööri Alex Gale’iga, kus sai lähemalt kuulda nii filmi kui ka rekordkatse ettevalmistusest.

Roose rääkis, et filmi nägemine viis ta tagasi rekordkatsesse ning võimaldas tal näha katset kõrvaltvaataja rollis. „Isegi kui ma ise vaatan nüüd tagantjärgi neid hetki ja meenutan, mis kõik tehtud sai, siis ma saan aru, miks see kõrvalt vaadates nii vürtsikas tundub. Teisalt andis nende hetkede nägemine mulle endale kindlust, et see kõik oli seda väärt,“ sõnas Roose.

Roose lisas, et slackline’iga tegelemine aitab tal end nii füüsiliselt kui ka mentaalselt arendada. „Ma näen eesmärki ja tean, kuidas sinna samm-sammu haaval jõuda. Minu mentaliteet ei luba midagi pooleli jätta, kui sellega juba alustatud sai. Ja alati oleme ka alustatud projekti lõpuni viinud! Üllatusi võib slackline’l kõndides ette tulla ja nendega peab tegelema teel olles. Parim viis ette valmistuda on olla paindlik ja muutustega kohanev,“ rääkis ta.

Roose pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud režissööri Alex Gale’i huvi mullu, kui Jaan õpetas trikke lumelauduritele. Gale’i sõnul oli ka tema jaoks tegu väga inspireeriva kogemusega ning erakordse asjaga, mille tunnistajaks olla.

„Jaani dokumentaalfilmi puhul püüdsin tabada võimalikult unikaalseid kaadreid sellest katsest – tuua vaatajatele seda kogemust Jaani silmade läbi,“ tõi ta välja.

Režissööri sõnul oli kõige raskem osa filmi tegemise juures kahtlemata ootamine ja lootmine, sest mitte miski selle katse juures ei olnud lõpuni kindel.

„Oli ka võimalus, et me filmime kogu muu materjali ära ning Jaanil ei õnnestugi, kas siis ilmastikuolude või muude tegurite tõttu katset läbida. Seega oli seda enam rõõmustav, kui Jaan edukalt katse läbis,“ rääkis Gale.

Dokumentaalfilm viib vaatajad koos Roosega pinevale teekonnale üle Messina väina, mis lahutab Itaalia mandriosa Sitsiiliast ning mille käigus ületas Jaan Roose eelmise kõige pikema slacklinel kõndimise rekordi ning läbis ühtekokku 3640 meetrit.

Jaan Roose film võtab kokku rekordkatse ettevalmistuse, mis sisaldab endas ka slackline`i paigalduse, mis seati ülesse 200 meetri kõrgusele erineva kõrgusega elektripostide vahele. Paigalduse käigus kasutati ka helikopterit, mis kandis pilootköit, et juhtida ajaloo pikimat slackline`i .

Film esilinastub sügishooajal ka Eesti Televisioonis.