Kuigi esimesed 20 minutit suutsid Sander Posti juhendatavad Sinisärgid organiseeritult kaitsta ja pakkusid episoodiliselt isegi soliidset ründemängu, siis pärast 23. minuti penaltit lasti mäng täielikult käest. Perioodil 31.-39. minut kõmmutasid sakslased veel kolm väravat ning enne vaheaega, 44. minutil keerati tabloole ka numbrid 0:5 - see juhtus 22-aastase ääreründaja Karim Adeyemi (Dortmundi särgis Bundesligas 47 mängu) kauni 18 meetri pommlöögi tagajärjel.

Kuuenda väravani jõudis avavärava autor, 198 cm pikkune ründav poolkaitsja Nick Woltemade (48 mängu Bremeni Werderis, 1 Stuttgartis) teise poolaja teisel minutil.

Dortmundi Borussia mängumees Karim Adeyemi tegi Kadrioru staadionil kübaratriki.

61. minutil vormistas Adeyemi kübaratriki - 0:8.

Eelmine rekord

Just 0:8 skooriga jäid Eesti noormehed 2014. aasta valikmängus võõrsil alla Taanile. Sinisärki kandsid sellised tulevased Eesti tipud nagu Artur Pikk, Brent Lepistu, Andreas Raudsepp, Bogdan Vaštšuk, Artur Rättel, Hannes Anier, praegune Eesti koondise abitreener Joel Indermitte jt.

64. minutil välja vahetatud Adeyemi vaatas mängu edasi Kadrioru staadioni VIP-tribüünilt, saades kohe maha istudes ümbritsetud kümnetest noortest Eesti vutifännidest, kes tulevaselt superstaarilt autogrammi noolisid.

Saksamaad ootab finaalturniir, Eesti grupi viimane

2023. aasta juunis alanud ja tänavu oktoobris lõppeval valikturniiril on Eestil kaheksast mängust seitse kaotust ja üks viik, millega hoitakse kuueliikmelises alagrupis viimast kohta. Saksamaa on võitnud kaheksast mängust seitse ning jätkab 22 punktiga grupi kindla liidrina.

70. minutil sai ka Eesti silma pähe, kui Patrik Kristali söödust virutas karistusala joonelt palli vasakusse ristnurka alles mõned päevad tagasi Kreeka esiliigaklubiga Niki Volos käed löönud Aleksandr Šapovalov. Negatiivse ajaloo kordamisest polnud siiski pääsu, sest 87. minutil vormistas Kölni ründaja Tim Lemperle 1:9 ja 90. minutil Frankfurti Eintrachti paremäär Ansgar Knauff 1:10.

2025. aasta EM-finaalturniirile pääsevad iga grupi liidrid, teise koha omanikud jätkavad sinilinnu püüdmist play-off’is.