Eelmisel aastal kaotas Eesti EM-valiksarjas Rootsile kodus 0:5 ja võõrsil 0:2, kuid selle nädala alguses avasid sinisärgid Rahvuste liiga hooaja üsna lubava 0:1 allajäämisega Slovakkiale. Kuid võõrustajad Stockholmis peetud kohtumises Eestile sõnaõigust ei pakkunud.

Alates avaminutitest Karl Jakob Heina väravat ohustanud Rootsi lõi esimese pooltunni täitudes, mil Ken Sema lähilöögi kollkipper tõrjus, aga pall jäi värava ette vabaks ning üksi jäetud Viktor Gyökeres virutas selle tühja. 40. minutil lõi Alexander Isak Rootsi ette 2:0 ning 44. minutil lõi oma teise ja Rootsi kolmanda Gyökeres.

Teist poolaega alustas Eesti lubavalt, ent 62. minutil sai Kevor Palumets oma teise kollase kaardi, mis tähendas külaliste vähemusse jäämist. Kuid rohkem Rootsi sihile ei jõudnud ning mäng päädis võõrustajate 3:0 võiduga. Sealjuures 72. minutil tegi maarjamaa jalgpalli ajalugu 16-aastane Patrik Kristal, kellest sai meie rahvusesinduse kõigi aegade noorim koondislane.