Laupäeva hommikul kell 9 Pika Hermanni jalamilt startinud Swedbanki Tallinna Maratoni 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni võitis Keenia jooksja Collins Kipkirui Kipkorir uue kõrgetasemelise võistluste rekordiga 1:00.23. Varasema tippmargi, mis kuulus 2019. aastast keenialasele Evans Cheruiyot`le, jooksis ta üle kuue sekundiga.

Viis kiiremat meest olid keenialased. Teisena lõpetas isikliku rekordi püstitanud Mike Chematot (+26 sekundit), kolmandaks tuli Rhonzas Lokitam Kilimo (+0.38), neljandana jõudis finišisse Nehmiah Kipyegon (+1.22) ja viiendana Solomon Koech (+4.57). Üldjärjestuses kuuendana lõpetas kiireim Eesti jooksja Karel Hussar ajaga 1:06.17. Hussaril kogunes kaotust võitjale viis minutit ja 55 sekundit.

Naiste poolmaratonis said kolmikvõidu samuti Keenia jooksjad. Võitjaks tuli Helah Kiprop (1:09.20), teisena lõpetas Betty Kibet (+0.43) ning kolmandana finišeeris Rabecca Chepkwemoi (+1.00). Eestlannadest oli täna kiireim naistest seitsmendana lõpetanud triatleet Kaidi Kivioja ((+9.37).

Eesti suurima rahvaspordisündmuse programm jätkub täna kell 14 startiva kümnekilomeetri pikkuse Tallinna Sügisjooksuga ja kulmineerub pühapäeva hommikul kell 9 startiva maratonidistantsiga. Täna algusega kell 11.30 toimuvad Snelli staadionil Limpa Lastejooksud ning kell 18.30 stardib Vabaduse väljakult Nike Noortejooks. Eile avati Tallinna Maratoni programm tervitusjooksuga.

Tallinna sügisjooksu 10 kilomeetrisel distantsil asuvad meestest võitu jahtima keskmaajooksu Eesti paremikku kuuluvad Deniss Šalkauskas ja Deniss Salmijanov. Nendega püüavad sammu pidada Sander Jürs, Aaro Tiiksaar ja paljud teised.

Sügisjooksu 10 km distantsi rekordi, 29 minutit ja 2 sekundit, püstitas David Kogei Keeniast 2013. aastal.

Naiste 10 kilomeetri distantsil on peafavoriit võidule Läti tõusev täht Agate Caune, kelle 10 000 meetri jooksu Läti rekord (31.55,79) on väga kõrgest rahvusvahelisest klassist. Esikolmikukohti sihivad kindlasti ka Laura Maasik ja Liis-Grete Arro.

Tallinna Sügisjooksu rekord on ülemöödunud aastast 33 minuti ja 11 sekundiga marokolanna Soukaina Atanane nimel.

Suurt fotogaleriid näevad Delfi Kogupaketi tellijad.