19-aastane Bruus ületas tänavuse U20 MM-i kvalifikatsioonis avakatsel kõrguse 1.83. Ta sai esimesel katsel jagu ka kõrgustest 1.73, 1.77 ja 1.80. Puhaste paberitega läbisid kvalifikatsiooni veel serblanna, tänavu Roomas täiskasvanute EM-il hõbeda võitnud Angelina Topic, kolumblanna Maria Isabel Arboleda ja austraallanna Izobelle Louison-Roe. Kõik nad ületasid kõrguse 1.83.

Kõrgusest 1.83 said lõpuks jagu kümme sportlast. Kõrgusega 1.80 pääsesid finaali veel kaks atleeti. Sama kõrguse ületas ka eestlanna Valeria Smirnova, aga seda kolmandal katsel. Nii läks tal lõpuprotokolli 17. koht.

Kõrgushüppe finaal on kavas Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva.

Kohaliku aja järgi neljapäeva hommikul toimunud sessioonis olid võistlustules veel mitu eestlast. 110 m tõkkejooksu eeljooksudes olid stardis Steven Leppoja ja Raiko Kahr. Leppoja sai ajaga 14,29 48. ja Kahr 14,33-ga 51. koha. Poolfinaali pääsesid 24 kiireimat.

Elsa Puu, kes seitsmevõistluse lõpetas 11. kohal, võistles ka naiste 100 m tõkkejooksus. Ajaga 14,48 oli ta kõikide eeljooksude peale 49.

Kümnevõistluses lööb kaasa Andreas Trumm, kel kolme ala järel koos 2114 punkti, mis annab 18. koha. Ta läbis 100 meetrit ajaga 11,36, hüppas kaugust 6.49 meetrit ja tõukas kuuli 12.51 meetri kaugusele.

Eesti aja järgi ööl vastu reedet jätkuval võistluspäeval on lisaks Trummile stardis ka Miia Tillmann, kes teivashüppes jõudis finaali.