Inglismaal viiendat järjestikust meistritiitlit jahtiv City kohtus pühapäeval esimeses voorus võõrsil Londoni Chelseaga. Manchesteri klubi võitis matši 2:0.

18. minutil sai jala valgeks Norra ründetäht Erling Braut Haaland. Norralasele oli eilne mäng City eest sajas. Selle ajaga on ta löönud koguni 91 väravat ning andnud 15 resultatiivset söötu. 45. minutil sahistas Chelsea poolel võrku Nicolas Jackson, aga värav tühistati suluseisu tõttu.

Kohtumise 84. minutil tegi endine Chelsea mängija Mateo Kovacic seisuks 2:0. Selle skooriga kohtumine ka lõppes.

Pühapäeval toimus Inglismaa kõrgliigas ka teine matš, kui Brentford sai kodus 2:1 jagu Crystal Palace’ist.

Real kaotas avavoorus punkte

Hispaanias on tänavu tiitlikaitsja rollis Madridi Real, kes avavoorus kohtus võõrsil Mallorcaga. Valitsev meistrite liiga võitja pidi Hispaanias esimeses voorus piirduma aga viigiga.

Kohtumises, kus Prantsusmaa esiründaja Kylian Mbappe tegi Hispaania meistriliigas debüüdi, viis Rodrygo 13. minutil Reali juhtima. Teise poolaja alguses viigistas kodumeeskonna ründaja Vedat Muriqi seisu. Rohkem väravaid kohtumises ei nähtud.

Real lõpetas mängu ka kümnekesi, sest teise poolaja seitsmendal lisaminutil tegi Ferland Mendy värava löönud Muriqi vastu punase kaardi väärilise vea.

Mendy jääb sellega eemale järgmise ringi mängust, kus Real kohtub Karl Jakob Heina uue koduklubi Valladolidi Realiga. Valladolid peab avamängu täna õhtul, kui kell 20 kohtutakse kodus Espanyoliga.

Pühapäevases esimeses Hispaania kõrgliiga mängus sai Rayo Vallecano võõrsil 2:1 jagu Real Sociedadist. Laupäeval alustas hooaega võidukalt ka FC Barcelona, alistades Robert Lewandowski kahest väravast Valencia 2:1.

Prantsusmaa kõrgliigas juhib avavooru järel tabelit Marseille, kes alistas võõrsil Bresti 5:1. Võidu noppisid ka valitsev meister Pariisi Saint-Germain (4:1 vs Le Havre), Rennes (3:0 vs Lyon), Lille (2:0 vs Reims), Auxerre (2:1 vs Nice), Monaco (1:0 vs St. Etienne) ja Lens (1:0 vs Angers), aga parim väravatevahe annab praegu esikoha Marseille’ile.

Itaalias viigimeri

Itaalia tšempionaadil on 20-st meeskonnast seni väljakul käinud 16 tiimi. Kaheksast senisest mängust koguni kuus lõppesid viigiseisul. Tiitlikaitsja Milano Inter tegi 2:2 viigi Genoaga. Kevadel nende järel teise koha saanud linnarivaal AC Milan sai Torino vastu samuti kirja 2:2 viigi.

Võidukalt alustasid hooaega Rooma Lazio ja Verona. Lazio seljatas kodus Venezia 3:1, Verona pani kodus mulluse meistri Napoli paika 3:0.

Viiest tippliigast pole alanud veel Bundesliga hooaeg, kus tänavu mängivad ka Eesti koondise keskkaitsja Karol Mets ja St. Pauli. Saksamaa meistrivõistlused algavad sel nädalavahetusel. St. Pauli võõrustab pühapäeval avamängus Heidenheimi.