20-aastane Knighton andis tänavu märtsis positiivse dopinguproovi, kust leiti anaboolset steroidi trenbolooni, mis aitab lihaseid kasvatada.

Sprindistaar mõisteti aga USA antidopinguagentuuri poolt õigeks.

Ameeriklaste antidoping andis enne USA olümpia katsevõistlusi teada, et trenboloon sattus Knightoni kehasse saastatud liha söömise tõttu ja seega talle määratud ajutine võistluskeeld enam ei kehti.

Knighton suutiski Eugene’is peetud USA katsevõistlustel teenida Pariisi olümpiamängude pääsme ning lõpetas olümpial 200 meetri jooksu finaali neljandana.

Täna pärastlõunal andis aga kergejõustikus puhtuse eest hoolitsev ühendus AIU (Athletics Integrity Unit) teada, et on USA antidopingu õigeksmõistva otsuse edasi kaevanud. Knightoni juhtumi osas teeb lõppotsuse rahvusvaheline spordiarbitraaž (CAS).

Pariisis võitis 200 meetri olümpiakulla Botswana sprinter Letsile Tebogo, ülejäänud medalid võitsid ameeriklased Kenneth Bednarek ja Noah Lyles.