Robin Kooli ja FaZe Clani lahutas teisipäeva õhtul Liquidiga toimunud kohtumise eel legendaarse IEM Cologne turniiri play-offidest vaid kaks võitu.

Veerandfinaali pääsemiseks tehti tugev algus Infernol peetud avamängus, kus FaZe suutis võtta 13:9 võidu ning läks mõlema meeskonna saatuse otsustavat kohtumist juhtima. Ka teises mängus tundus, et maailma edetabeli kuues meeskond suudab turniiri jooksul Liquidi teist korda 2:0 alistada, kui kaardil Nuke peetud lahingus jõuti matšipunktini, kuid seisul 12:9 kaotas eestlase kodumeeskond valusalt raundi olukorras, kus oldi saavutatud kahemeheline eduseis. Allajäämine andis vastastiimile võimaluse mängu tagasi tulla, mille nad suurepäraselt ära kasutasid ja misjärel suudeti seeria 16:13 võidu järel viigistada.

Kaardil Mirage peetud kulminatsioonis paistis pärast avapoolaega, et FaZe’i laul on lauldud - jäädud oli 1:11 kaotusseisu. Seejärel hakkas toimuma aga üks imelisemaid tagasitulekuid Counter-Strike’i ajaloos, kus Kooli eestvedamisel hakkas FaZe voor-vooru järel kaotusseisust tagasi tulema, seda hoolimata sellest, et Liquid oli suutnud mängu viia seisule 12:3, mis tähendas, et võidu kindlustamiseks oli vaja vaid ühte raundivõitu. Seda FaZe neile enam ei lubanud, järjest võideti kõik üheksa alles jäänud raundi ning mäng viidi lisaajale, milleks Liquidil vastase imelisele hoole enam vastust ei leitud ja eestlase kodumeeskond kindlustas 16:13 võiduga endale koha turniiri esikuuikus.

Esimeses kahes mängus kergelt hädas olnud Robin Kool tõusis lõppmängus FaZe’i kangelaseks, olles tiimi konkurentsitult parim mängija, teenides hinnangu 1.39.

Vaata mängu tipphetki:

FaZe kohtub veerandfinaalis turniiri musta hobuse, Portugali meeskonna SAWiga, kes kaotas teisipäevases, poolfinaali pääsu nimel peetud kohtumises 1:2 Natus Vincerele. Lahing algab reedel kell 16.45.

Teisipäevase võistluspäeva avakohtumine

Pärast esmaspäeval teenitud kaotust Vitality vastu, kohtus Eesti parima kübersportlase Robin Kooli kodumeeskond FaZe lohutusringis Saudi-Araabia organisatsiooniga Falcons.

Avamängus suutis FaZe maailma 14. meeskonna vastu teha väga tugeva alguse, kui Dust 2-l peetud vastasseisu mindi juhtima 8:0. Seejärel lasti aga vastane kaheksa järjestikuse raundikaotusega taas mängu ja mäng viidi lõpuks lisaajale, kus FaZe taas jalad alla sai ning kindlustas esimese mängu 16:13 võidu.

Kohtumise teine mäng läks maailma kuuenda meeskonna jaoks juba märksa sujuvamalt ning FaZe kindlustas 13:6 võiduga endale koha õhtuses lohutusringi finaalis, kus kohtutakse Team Liquidiga, kellest eestlase kodutiim turniiri avaringis 2:0 jagu sai. Lahingu võitja teenib koha IEM Cologne 2024 veerandfinaalides, kaotaja langeb turniiri konkurentsist.

FaZe’i parimaks mängijaks oli taaskord norralane Haavard „rain“ Nygaard. Robin Kool oli meeskonna paremuselt neljas mängija, näidates avamängus tiimi nõrgimat sooritust, kuid tehes järgmises lahingus vigade paranduse, olles hinnanguga 1.58 kaardi parim mängija.