Esimese poolaja võitis USA 49:41, neljanda veerandi eel oli USA edu 72:66. Kui USA oli neljanda perioodi alguses vahe kahekohaliseks kasvatas, näis, et mäng on tehtud. Ent pärast mitmeid USA pallikaotusi vähendas Prantsusmaa noore tähe Victor Wembanyama korv kolm minutit enne lõppu vahe vaid kolmele punktile (79:82).

Siis algas läbi aegade parima viskaja Stephen Curry etendus. Ta vastas Prantsusmaa korvidele nelja järjestikuse kolmesega ja lõpuks võõrustajad murdusidki. Kui poolfinaalis Serbia vastu jäi Curry arvele 36 punkti, siis finaalis 24 punkti (kolmesed 12-st 8) ja 5 söötu.

Nelja olümpiakullaga meeskorvpallurite (ja üldse meespallimängijate) seas rekordi püstitanud Kevin Durant viskas USA kasuks 15 punkti. Sama palju jäi ka Devin Bookeri arvele ja kolmanda kulla võitnud LeBron James tegi 14 punkti ja 10 sööduga kaksikduubli. Olulise panuse andis võitu ka Anthony Davis, kes lisas 8 punktile 9 lauapalli, 2 vaheltlõiget ja 4 blokki.

Prantsusmaad vedasid 26 punktiga Wembanyama ja 20 punktiga Guerschon Yabusele. Oma turniiri parima mängu teinud Nando De Colo tõi 12 punkti.

Laupäeva lõunal peetud pronksimatšis võitis Serbia 93:83 Saksamaad.

Olümpiaturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti 39-aastane LeBron James, kes viskas kuues mängus keskmiselt 14,2 punkti, võttis 6,8 lauapalli, andis 8,5 söötu ja tegi 1,3 vaheltlõiget. Väljakult tabas ta viskeid koguni 66 protsendiga.

Sümboolses viisikus olid lisaks Jamesile ka Curry, Wembanyama, Nikola Jokic (Serbia) ja Dennis Schröder (Saksamaa).

Prantsusmaa - USA blogi:

Kui otseblogi kohe ei avane, oota palun või värskenda lehte.

Enne mängu: Võõrustaja Prantsusmaa on oma mängu käima saanud alles play-off’is. Kui alagrupis kaotati Saksamaale kindlalt ja Jaapanit võideti ainult tänu õnnele, siis veerandfinaalis alistati Kanada 82:73 ja poolfinaalis Saksamaa 73:69.

Viiendat järjestikust olümpiakulda jahtiv USA oli veerandfinaalis 122:87 üle Brasiiliast, poolfinaalis võideti raskustega Serbiat 95:91. USA vanale kaardiväele on Pariisi olümpia suure tõenäosusega viimane: LeBron James (39) jahib kolmandat, Kevin Durant (35) meeskorvpallurite seas rekordilist neljandat ja Stephen Curry (36) esimest olümpiakulda.

Samad võistkonnad on olümpiafinaalis vastamisi läinud kolmel korral. 1948. aastal Londonis võitis USA Prantsusmaad tulemusega 65:21, 2000. aastal Sydneys 85:75 ja 2021. aastal Tokyos 87:82.