Pikalt liidriohjasid hoidnud Tokyo kuldmedalimeeskond Prantsusmaa paistis mängu jooksul enamjaolt parema meeskonnana. Esimene poolaeg lõppes just nende eduseisul 17:14. Teisel poolajal suutis Prantsusmaa pikalt eduseisu hoida, kuid käsipallijumalal olid teised plaanid,

Kui kümme sekundit oli jäänud aga mängu lõpuni, suutis Saksamaa teenida karistusviske, mis realiseeriti. Järgmise nelja sekundiga viisid prantslased palli keskringi, mille järel võttis sinisärkide peatreener aja maha.

Mängu jätkudes suutis Prantsusmaa palli täielikult sakslastele plähmerdada, alles jäi neli sekundit ning selle ajaga suutsidki sakslased palli väravasse visata.

Lisaajal tõmbas momentumit omanud Saksamaa pikema õlekõrre. Prantsusmaa suutis küll mängu loetud sekundid enne lõppu viigistada, kuid järgmisel rünnakul nõelasid teravalt taas sakslased ning järele jäänud ajaga ei suutnud prantslased enam mängu viigistada.

Saksamaa kohtub poolfinaalis Hispaaniaga. Kodumeeskond Prantsusmaa jaoks on turniir läbi.