Küljetribüünilt, kuhu on paigutatud ajakirjanikud, avaneb vaade rannavõrkpalliplatsile, selle kohal kõrguvale Eiffeli tornile ja Pariisi linnale.

Juba tund enne tänaõhtusi naiste veerandfinaalide algust ronivad esimesed kohale jõudnud pealtvaatajad kõnealuse tribüüni kõige kõrgematele ridadele, et vaadet pildistada. Tõsi, pilti saavad teha need, keda turvatöötaja ei näe. „Vahele jäänud“ publik aetakse kiirelt oma kohtadele.

Samal tribüünil töötab juba teist nädalat britist kunstnik Peter Spens, kes vaatest uhke maali teeb. Delfi tegi juuli lõpus temaga areenil ka põgusalt juttu, aga Spens pikalt vestelda ei soovinud. „Töö vajab tegemist.“

Augusti alguses tutvustati kogenud kunstnikku ka olümpia kodulehel. Näiteks pole Pariis sugugi tema esimene olümpia. 12 aastat tagasi maalis ta rannavolle areeni Londonis ja neli aastat hiljem tegi sama Rio de Janeiros.

„Pean iga võimaluse töötamiseks ära kasutama,“ selgitas 63-aastane Spens, kelle tööpäevad olümpial on tavaliselt 14 tundi pikad. „Igaüks saab euro eest osta pildikese Eiffeli tornist. Minu töö on see kuidagi maalil eriliseks teha.“

Vaata fotodelt, kui kaugele on Spens veidi enam kui nädalaga jõudnud!

Peter Spensi maal 29 juulil.
Peter Spensi maal 6. augustil.

Kõige uhkem areen

Ka rannavõrkpallurid on kiitnud, et nende võistluse jaoks on tänavu just nii sümboolses kohas areen püsti pandud. „See on kõige ägedam väljak, kus oleme kunagi mänginud,“ rääkis šveitslanna Tanja Hüberli, kelle treeneriks on Rivo Vesik.

„Olen töötanud selle spordi sees 34 aastat ja ma pole sellist väljakut näinud,“ kiitis maailma võrkpalliliidu FIVB peadirektor Fabio Azevedo olümpiamängude kodulehel. „Copacabana Rio olümpial oli maagiline, Horse Guards Parade (Londonis) oli maagiline. See siin on lihtsalt fenomenaalne.“

Rannavolle väljak Pariisis