Hispaanlane tegi tund ja veerand tundi kestnud kohtumise jooksul 12 äralööki ja 13 sundimata viga ning realiseeris üheksast murdepallist viis. 23 lihtviga teinud Auger-Aliassime ei saanud ühtegi murdevõimalust.

Alcarazi finaalivastane on Serbia äss Novak Djokovic, kes alistas itaallase Lorenzo Musetti 6:4, 6:2. 37-aastane serblane kasutas 13-st murdepallist ära viis, Musetti neljast kaks.

Samad mehed olid kuu aega tagasi vastamisi ka Wimbledoni finaalis ning siis jäi peale Alcaraz tulemusega 6:2, 6:2, 7:6 (4).

Naiste maailma esireket Iga Swiatek võitis täna pronksmedali, kui alistas kolmanda-neljanda koha matšis slovakitari Anna Schmiedlova 6:2, 6:1.

Naiste olümpiavõitja selgitavad homme hiinlanna Zheng Qinwen, kes alistas poolfinaalis Swiateki, ja Horvaatia tennisist Donna Vekic.