Rahvusvahelise poksiliidu IBA teatel kukkus Khelif eelmise aasta maailmameistrivõistlustel sookontrollis läbi ja diskvalfitseeriti, sest tema testosteroonitase ei vastanud reeglitele ja tal tuvastati XY-kromosoomid.

Pariisi olümpial starti lastud Khelif alustas neljapäeva õhtul OMi võimsalt, kui võitis naiste kuni 66 kg avaringis itaallanna Angela Carini. Duell kestis kõigest 46 sekundit, kuna Carini kartis enda sõnul oma elu pärast.

Carini sai 46 sekundi jooksul kõigest kaks tabamust, kuid üks neist murdis tema ninaluu. „See ei ole lihtsalt aus,“ sõnas Carini oma treeneritele ning laskus ringis põlvili maha.

Nüüd võttis sõna norralanna Sunniva Hofstad, kes treenis olümpia eel koos 25-aastase Khelifiga.

„See on keeruline olukord mõlemale poolele ja kindlasti ka korraldajatele, kes on sellesse kitsikusse sattunud,“ ütles Hofstad norralaste VG-le.

„Ta [Khelif] on poksiga tegelenud pikka aega, varem on ta kaotanud vastastele, kes pole nii heal tasemel. Natuke veider, et temast on nüüd järsku „poiss“ saanud ja see ei lähe päris kokku sellega, et ta on naiste vastu mitu matši kaotanud,“ ütles Hofstad ja jätkas: „Enne kui selle juhtumi üle otsustate, peate hankima kõik faktid usaldusväärsetest allikatest, et saaksite näha tervikpilti.“

20-aastane norralanna lisas, et hetkel on teada vaid IBA poolne seisukoht ja see ei pruugi näidata täit tõde.

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) teatas reedel, et Khelifi ja teise MMi sookontrollis põrunud poksija,Taiwani sportlase Lin Yu-Tingi ümber toimuv on vastuvõetamatu.

„Meil ​​on kõrini kahe sportlase ahistamisest. Kõigil inimestel on õigus spordiga tegeleda ilma diskrimineerimist kogemata,“ seisab ROKi pressiteates. „Oleme näinud eksitavaid sõnumeid kahe naissportlase kohta, kes võistlevad Pariisi olümpiamängudel. Nad on juba aastaid võistelnud rahvusvahelistel poksivõistlustel naiste arvestuses. Praegune agressioon nende kahe sportlase vastu põhineb täielikult IBA meelevaldsel otsusel, mis võeti vastu ilma tõsiste uuringuteta.“

Täna palus Carini Khelifilt oma käitumise eest vabandust.

„Kõik see vastuolu muudab mind kurvaks,“ sõnas Carini Itaalia ajalehele Gazzetta dello Sport. „Mul on oma vastasest tõesti kahju. Kui ROK ütleb, et ta võib võistelda, siis ma respekteerin seda otsust.“

Itaallanna avaldas ühtlasi kahetsust, et ta Khelifiga matši järel kätt ei surunud: „See ei olnud tahtlik. Tegelikult ma tahan tema ees vabandada ja ka kõigi teiste ees. Ma olin lihtsalt vihane, et minu olümpia niimoodi lõppes.“

Kuidas see lugu Sind tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena