USA juhtis teise veerandi keskpaigaks 43:23 ja seejärel vähemalt näiliselt sajaprotsendiline keskendumine kadus. Lõuna-Sudaan tuli teisel poolajal kahel korral 11 punkti kaugusele, aga siis läks USA taas eest. Hiljuti Londonis peetud kontrollmängus võitis USA sama vastast vaid ühe punktiga, 101:100.

Ameeriklaste resultatiivseim oli keskmängija Bam Adebayo, kelle arvele jäi 18 punkti, 7 lauapalli ja 2 blokki. Kevin Durant lisas 14, Anthony Edwards 13 ja LeBron James 12 punkti. Olümpiaturniiri debütandi Lõuna-Sudaani kasuks viskasid Nuni Omut 24 ja Carlik Jones 18 punkti.

Ühtlasi kindlustas USA C-alagrupi esikoha ja koha veerandfinaalis. Järgnevad Serbia (1 võit, 1 kaotus), Lõuna-Sudaan (1-1) ja Puerto Rico (0-2). Viimases voorus kohtub USA Puerto Ricoga ja Serbia Lõuna-Sudaaniga.