Nimetatud sportlased on Imane Khelif Alžeeriast ja Lin Yu-Ting Taiwanist.

Mullu märtsis Indias New Delhis rahvusvahelise poksiliidu (IBA) korraldatud maailmameistrivõistlustel said mõlemad poksijad disklahvi. Kui Khelifil ei lastud sootesti tulemuse tõttu MM-il üldse võistelda, siis Lin suutis jõuda poolfinaali ja võitis MM-pronksi, mille järel tema tulemus samuti tühistati, sest naise testosterooni tase oli lubatust kõrgem.

IBA president Umar Kremlev teatas pärast MMi, et mõlemale sportlasele sai saatuslikuks ka DNA-testi tulemus.

Pariisi olümpial on aga mõlemad sportlased võistlemas. Khelif läheb neljapäeval alla 66-kiloste naiste hulgas vastamisi itaallanna Angela Cariniga, Lin astub ringi reedel 57 kg kaalukategoorias.

Endine WBA profipoksi maailmameister, iirlane Barry McGuigan avaldas sotsiaalmeedias imestust. “See on haletsusväärne, mehed teesklevad naisi, et saada spordis eeliseid. Mida otsustajad selles osas ette võtavad?“ küsis ta.

Rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) pressiesindaja Mark Adams selgitas BBC-le, miks Khelif ja Yu-Ting lubati võistlema.

„Need sportlased on võistelnud palju kordi pikkade aastate jooksul, nad ei ole lihtsalt ootamatult saabunud – nad võistlesid Tokyo olümpial. Poksiföderatsioon peab kehtestama reeglid, et tagada õiglus, kuid samal ajal on kõigil võimalus osaleda, kes seda soovivad. See on keeruline tasakaal. Lõpuks on iga spordiala asjatundjad need inimesed, kes selliste küsimustega tegelevad,“ sõnas Adams.

Kuna ROK viskas poksiföderatsiooni IBA mitmete eetikareeglite rikkumise tõttu oma liikmeskonnast välja, korraldab olümpiakomitee poksis ise olümpiale pääsemise kvalifikatsioonivõistlusi ja määrab vastavad reeglid.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena